Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mieszko Rozpędowski
Mieszko Rozpędowski
|

Pomysł na biznes: Biżuteria z rysunku dziecka

0
Podziel się:

Autorska, ręcznie robiona biżuteria na zamówienie - to pomysł na biznes Piotra Białka, który w 2014 roku założył firmę "Białek Design Studio". Dziś jego firma jako jedyna w Polsce oferuje unikatowy produkt - biżuterię z rysunku dziecka. Zobacz najnowszy odcinek programu "Pomysł na biznes".

Pomysł na biznes: Biżuteria z rysunku dziecka
(money.pl)

* Autorska, ręcznie robiona biżuteria na zamówienie - to pomysł na biznes Piotra Białka, który w 2014 roku założył firmę "Białek Design Studio". Dziś jego firma jako jedyna w Polsce oferuje unikatowy produkt - biżuterię z rysunku dziecka. - Chcemy zawrzeć w biżuterii najlepsze wspomnienia, czyli te z dzieciństwa – tłumaczy właściciel.*
Firmę założył sam, pracuje w domu, a w prowadzeniu działalności wspierają go żona i syn. Początkowo Piotr Białek tworzył autorską biżuterię z aluminium, obecnie wyłącznie ze srebra. W ofercie są zawieszki, kolczyki, bransoletki czy broszki. Biżuteria z rysunku dziecka to jego najnowszy pomysł. Jak mówi - to ponadczasowe rękodzieło - idealne jako prezent na dzień matki czy urodziny.

Jak powstaje taka biżuteria? - Klient wysyła nam rysunek autorstwa dziecka lub swój z dzieciństwa, a ja na podstawie tego rysunku tworzę biżuterię – wyjaśnia Piotr Białek. - Dzięki temu, poza wartością samego srebra – szlachetnego metalu, ta biżuteria jest też nacechowana uczuciami – dodaje.

Skąd pomysł na biznes? - Zapoczątkował go syn, narysował rysunek, który zaczął przedstawiać moją żonę - wspomina właściciel. - Pomyślałem, że skoro zajmuję się biżuterią, to dlaczego by tego rysunku nie przełożyć na coś, co można nosić. I tak się zaczęło.

Całkowity koszt inwestycji w domową pracownię jubilerską wyniósł ok. 30 tys. zł. Źródłem były oszczędności. Na koszt inwestycji składa się m.in. zakup narzędzi i cena srebra, odbyte kursy, promocja marki, opłacenie targów czy dystrybucja produktu. Prowadzenie działalności w mieszkaniu pozwala zaoszczędzić na wynajmie lokalu.

Co jest wymagane? - Jeśli chodzi o prowadzenie działalności jubilerskiej w Polsce to wymagana jest kasa fiskalna, rejestracja w urzędzie probierczym, trzeba też wyrobić swój imiennik – wylicza Piotr Białek i dodaje - Każdy srebrny element biżuterii, który przekracza wagę 5 g należy ocechować.

Jak pozyskać klientów? Według właściciela, w branży jubilerskiej najlepszym sposobem dotarcia do klienta jest internet i media społecznościowe, gdzie można promować swoje rękodzieła. - Poczta pantoflowa również odgrywa dużą rolę – dodaje Białek.

Zobacz najnowszy odcinek programu "Pomysł na biznes".

wiadomości
pomysł na biznes
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)