Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mieszko Rozpędowski
Mieszko Rozpędowski
|

Pomysł na biznes: Centrum sportowe

16
Podziel się:

Centrum sportowe oferujące kompleksowe usługi w zakresie zdrowia i aktywności fizycznej – to pomysł na biznes Pawła Marcinkowskiego, właściciela firmy "FitPark" w Radzyniu Podlaskim. - Oferujemy dwie strefy: do treningu siłowego i cardio oraz strefę do odnowy biologicznej, w której znajdują się dietetyk, sauna i masaż – wylicza właściciel. Zobacz najnowszy odcinek programu "Pomysł na biznes".

money.pl
money.pl (money.pl)

* Centrum sportowe oferujące kompleksowe usługi w zakresie zdrowia i aktywności fizycznej – to pomysł na biznes Pawła Marcinkowskiego, właściciela firmy "FitPark" *w Radzyniu Podlaskim. - Oferujemy dwie strefy: do treningu siłowego i cardio oraz strefę do odnowy biologicznej, w której znajdują się dietetyk, sauna i masaż – wylicza właściciel. **Do dyspozycji klientów jest dwupoziomowy 400-metrowy lokal, 36 stanowisk do treningu siłowego i ponad 3 tys. kg obciążenia. Treningi prowadzi m.in. Jakub Szczerba, mistrz Europy i mistrz Polski w kulturystyce klasycznej juniorów.

"FitPark" to rodzinny biznes prowadzony przez młode małżeństwo. *- *Ja zajmuję się treningami personalnymi, pomaganiem i doradztwem w sprawie suplementacji. Wspiera mnie moja żona Malwina, która jest odpowiedzialna za marketing i reklamę, zajmuje się też obsługą klientów na recepcji. Po zamknięciu siłowni sami sprzątamy cały lokal – odpowiada Paweł Marcinkowski.

Skąd pomysł na taki biznes? - Wybrałem studia związane ze sportem, to moja pasja. Utwierdziła mnie w tym przekonaniu specjalizacja instruktorska z kulturystyki, następnie trenerska, więc pomysł z otworzeniem własnej siłowni tak naprawę tlił się w mojej głowie od początku studiów – wspomina Marcinkowski. - Kiedy ten pomysł wpadł mi do głowy, szukałem tylko możliwości do zrealizowania go – dodaje.

Właściciele po ukończeniu studiów w Warszawie postanowili wrócić do rodzinnego Radzynia Podlaskiego i tam zrealizować marzenie o własnym biznesie, mając na uwadze, że popyt na tego typu usługi w Polsce stale rośnie.

- Sam początek był jednak bardzo trudny. Musieliśmy zorganizować cały sprzęt, zdecydować się, jaka firma wyposaży naszą siłownię, jaki to będzie sprzęt itd. – wspomina właściciel.

Podstawowe wymagania przy tego typu działalności to zgoda sanepidu, kontrola przeciwpożarowa i szkolenia BHP. Koszt inwestycji wyniósł ok. 300 tys. zł. Źródłem finansowania był kredyt inwestycyjny i oszczędności ze ślubu.

80 proc. wartości inwestycji stanowi sprzęt. - Część była zaprojektowana i wykonana na zamówienie. Bieżnie, rowerki i orbitreki to sprzęt używany. Musieliśmy przygotować jeszcze szatnie, natryski – tłumaczy właściciel firmy. Jak dodaje, sporo środków wymagało również wyposażenie lokalu w klimatyzację i wentylację.

Obecnie koszt prowadzenia działalności to ok. 10 tys. zł miesięcznie.

Największy problem w tym biznesie? Marcinkowski wymienia koszty działalności. Mówi także o skutkach związanych z uwolnieniem zawodu trenera – na rynku pojawiło się wielu trenerów bez odpowiednich kwalifikacji, przez co konkurencja rośnie.

Według właściciela, najlepszym sposobem dotarcia do klientów w tym biznesie jest marketing szeptany. - Nie ma bardziej rzetelnej opinii niż ta od osoby, która przyszła do nas i jest zadowolona. Prowadzimy ponadto fanpage na Facebooku i mamy stronę internetową – dodaje.

"FitPark" oferuje swoim klientom wejścia jednorazowe oraz miesięczne karnety open. Dzięki temu 80 proc. klientów generuje firmie stały przychód.

Plany na przyszłość? – Chcemy stworzyć zajęcia grupowe dla seniorów, dla osób dorosłych, jak i dla dzieci – odpowiada właściciel.

Zobacz najnowszy odcinek programu "Pomysł na biznes".

wiadomości
pomysł na biznes
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(16)
Pestka
6 lat temu
Zdrowie i fit są i będą w modzie. Kto ma doświadczenie niech robi e-learning jak ja i z głowy. Polecam w firmie w Kar-Group
cadyk
7 lat temu
Biznes to nie jest nie ma nic z tworzeniem dodanej wartosci do dochodu narodowego . Ale jak sąchęytni do płacenia z takie usługi to czemu nie
tomaszk-poz
7 lat temu
Tak, na biednych nie trafiło. Pod kredyt inwestycyjny trzeba mieć zabezpieczenie, a oszczednosci ze slubu oznacza zorganizowanie kostownego ślubu na dużą ilość osób. Poza tym nigdzie nie powiedziano, jaki jest dochód przed opodatkowaniem albo jakiego się spodziewać. Poza tym komu bajki, że koszt miesięczny wynosi 10k PLN, na pewno wynajem lokum jest dość duży, prąd, woda, ścieki, śmiecie, sprzątaczka, recepcjonistka, trenerzy też kosztują i nie ma szans, żeby się zmieścic w 10 tys.
Cateromarket
7 lat temu
Nas cieszy bardzo wzrost zainteresowania cateringiem dietetycznym bo uważamy, że ta forma żywienia to przede wszystkim zdrowie i wygoda i stąd w Polsce jest już grubo ponad 500 firm cateringu dietetycznego (w samej naszej wyszukiwarce - Cateromarket - jest 300). Jak policzycie ile czasu spędzacie w supermarketach i na gotowaniu do tego koszty produktów i fakt, że potem trzeba jeść w kółko to samo a z drugiej strony codziennie otrzymywanie pod drzwi 5 różnorodnych posiłków za 50 zł - wybór jest prosty. Tylko mało ludzi jeszcze o tym wie.
Wacio
7 lat temu
Dajcie zdjęcie tego gościa po wizycie ubeków z urzędu skarbowego...