Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mieszko Rozpędowski
Mieszko Rozpędowski
|

Pomysł na biznes: Okulary i zegarki z drewna

30
Podziel się:

Ręcznie robione drewniane okulary i zegarki - to pomysł na biznes Wiktora Pyrzyka, współzałożyciela firmy Plantwear. Wszystkie produkty wytwarzane są z naturalnego drewna - m.in. polskiego dębu czy egzotycznych drzew importowanych z Afryki i Ameryki Południowej. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".

Pomysł na biznes: Okulary i zegarki z drewna
((mat.prasowe) Plantwear)

Ręcznie robione drewniane okulary i zegarki - to pomysł na biznes Wiktora Pyrzyka, współzałożyciela firmy Plantwear. - Do naszego zakładu w Radzyniu Podlaskim przywożone są 3,5-metrowe deski, które później zamieniamy w mniejsze elementy, poprzez obróbkę mechaniczną. Później są one ręcznie szlifowane, woskowane, składane i pakowane - opowiada o procesie produkcji właściciel.

W ofercie firmy "Plantwear" znajdziemy 38 modeli zegarków i 39 modeli okularów. Wszystkie produkty wytwarzane są z naturalnego drewna – m.in. polskiego dębu czy egzotycznych drzew importowanych z Afryki i Ameryki Południowej.

Skąd pomysł na taki biznes? - Podpatrzyłem w internecie produkty oferowane przez amerykańską firmę, były to drewniane okulary. Stwierdziłem, że tego typu produkty przyjęłyby się na naszym rodzimym rynku – wspomina właściciel. - Zakupiłem pierwszą, testową partię okularów od zewnętrznego producenta. I już po tygodniu okazało się, że ten biznes naprawdę ma sens w naszym kraju – dodaje.

Firma powstała w 2013 roku. Jak wyglądał początek działalności? - O obróbce drewna wiedziałem naprawdę mało, dużo czytałem w internecie. Zakupiłem kilka maszyn, żeby samemu spróbować stworzyć coś, co przypominałoby choćby w jakimś procencie produkt, jaki chciałem osiągnąć. Niestety nie udało się to. Postawiłem na współpracę, zbudowałem trzyosobowy zespół produkcyjny. Z czasem ekipa powiększyła się i zaczęliśmy poszerzać gamę produktową – opowiada Wiktor Pyrzyk.

Obecnie w firmie pracuje 38 osób. - Firmą zarządzam wspólnie z moją życiową i biznesową partnerką, Eweliną. Ja zajmuję się głównie pozyskiwaniem kontrahentów i dystrybutorów. A Ewelina obsługą klienta - wylicza właściciel.

Pierwszy koszt inwestycji wyniósł ok. 25 tys. zł. - To była wartość produktów testowych i akcji marketingowej – mówi Pyrzyk. Początkowy koszt inwestycji we własną produkcję to już ok. 100 tys. zł. Była to wartość sprzętu, surowców i komponentów. Obecny park maszynowy jest wart ponad 500 tys. zł. - Koszty samej produkcji wahają się w granicach 250 tys. zł miesięcznie – dodaje właściciel.

Największy problem w tym biznesie? - Pozyskiwanie komponentów do tworzenia zegarków. Problem wynika z tego, że tak naprawdę w Europie, poza Szwajcarią, nie produkuje się zegarków – tłumaczy Wiktor Pyrzyk.

Według niego głównym sposobem dotarcia do klientów w tym biznesie są reklamy online w portalach społecznościowych i wyszukiwarkach.

- W pierwszym miesiącu, kiedy sprzedaliśmy ponad 100 produktów, cały zespół twierdził, że osiągnęliśmy sukces. Po trzech latach, średnia sprzedaż to 1,2 tys. sztuk produktów miesięcznie – wylicza właściciel. Zamówienia zrealizowano już dla klientów z ponad 60 krajów.

Plany na przyszłość? - Wkrótce rozpoczynamy sprzedaż na terenie Stanów Zjednoczonych. Zdobyliśmy już wymagane licencje, aby sprzedawać tam drewniane okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne – dodaje Pyrzyk.

Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".

wiadomości
pomysł na biznes
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(30)
Marcelina
7 lat temu
Supersprawa! Sama posiadam fajne okulary z drewna i w lecie dosłownie się z nimi nie rozstaję! Polecam takie wszystkim, którzy się zastanawiają!
Klient
8 lat temu
Polecam zegarki! Mega lekkie i dobrze sie noszą!! Powodzenia.!!! Więcej takich firm jak ta! Jakoś i obsługa -git!!!
ile ta reklam...
8 lat temu
a jest taki człek w KrK co robi drewniane juz z 5lat? pisaliście o nim?
fds
8 lat temu
No i k*wa masz biznesy polskie. Komu to jest potrzebne, skoro pod każdym wzgledem lepsze są zegarki metalowe.
asd
8 lat temu
Jednak w tym narodzie są jakieś ciągoty do strugania w drewienku: a to kogutki odpustowe, a to łyżki czy miski lub różańce...
...
Następna strona