Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prawo nie nadąża za technologią? Money.pl zaprasza na debate

4
Podziel się:

"Czy Państwo nadąża za zmianami technologicznymi. Jak złe prawo może blokować rozwój innowacji?" - na ten temat w debacie money.pl będą dyskutować przedstawiciele startupów, eksperci podatkowi i prawnicy.

Prawo nie nadąża za technologią? Money.pl zaprasza na debate
(materiały prasowe ABB)

Czy dziś można bez przeszkód w Polsce jechać teslą na autopilocie? Raczej nie. Choć samochodu autonomiczne na szeroką skalę są już testowane w wielu krajach, to nadal są prawną niszą. Nie wiadomo kto ma w takim wypadku odpowiadać na przykład za ewentualny wypadek.

Podobne pytania można stawiać przy robotach. Czy należeć będzie się im w przyszłości podmiotowość prawna?

Biznes z prawem niedostosowanym do dzisiejszych realiów ma na co dzień. Firmy wynajmujące auta na minuty nie wiedzą czy powinny zostawiać w środku dowód rejestracyjny czy nie. Z jednej strony prawo obliguje do jego posiadania, z drugiej może to być niebezpieczne dla firmy.

Podobne problemy ma branża tytoniowa. W prawną niszę trafiły urządzenia do podgrzewania tytoniu. Nie są to papierosy, są od nich mniej trujące, ale z drugiej strony firmy nie mogą o tym informować.

Między innymi na takie tematy będziemy chcieli porozmawiać w debacie money.pl "Czy Państwo nadąża za zmianami technologicznymi. Jak złe prawo może blokować rozwój innowacji?". Uczestnikami będą niezależni eksperci podatkowi i gospodarczy specjalizujący się w problematyce mikro i makroekonomicznej. Zapraszamy już w październiku.

wiadomości
baza wiedzy
prawo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Arek
4 lata temu
Na co zaprasza???
6 sążni mułu
4 lata temu
Jeżeli każde nowe zjawisko, wymaga poluzowania prawa aby zaistniało, to obroża na szyjach jest już zaciśnięta na ostatnią dziurkę.
dyzio
4 lata temu
innowacje, zmiany technologiczne - to wszystko jest potrzebne i wręcz pożądane. Oprócz kwestii dopasowania obowiązującego prawa, znacznie bardziej istotną kwestią pozostaje czy będą one służyć (czyt. będą korzystne) dla ogółu czy tylko dla NIELICZNYCH. Czy znacznie większym problemem z którym przyjdzie nam się zmierzyć nie będzie to, że postępująca robotyzacja i automatyzacja nieuchronnie będzie pozbawiać pracy coraz większe grupy ludzi, przynosząc profity WYŁĄCZNIE właścicielom tychże? Już teraz (w dotychczasowym modelu) redystrybucja wytworzonego/wypracowanego dochodu sprawia, że bogaci (czyt. przyszli właściciele automatów, robotów, technologii) bogacili się w postępie geometrycznym, gdy tym biedniejszym przybywało nieznacznie. Czy NAPRAWDĘ kwestie prawne powinny spędzać sen z powiek gdy myślimy o współczesnym rozwoju technologii i innowacji
Konkurencja
4 lata temu
Macie błąd ortograficzny w tytule