Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent ulżył przedsiębiorcom

0
Podziel się:

Łatwiej będzie zawiesić prowadzenie działalności oraz rozliczyć się z fiskusem.

Prezydent ulżył przedsiębiorcom
(PAP/Paweł Kula)

Łatwiej będzie zawiesić prowadzenie działalności oraz rozliczyć się z fiskusem - prezydent podpisał dziś nowelizację ustawy o prowadzeniu działalności gospodarczej.

To tak zwany pierwszy etap zmian. Przepisy zostały przyjęte przez Sejm 10 lipca. Nowela zakłada między innymi ułatwienia w zawieszaniu działalności gospodarczej, rozszerza możliwości wydawania wiążących interpretacji prawa i wprowadza obowiązek przyjęcia przez urząd nawet niekompletnych dokumentów od przedsiębiorcy. Zakazuje też żądania przez urząd dokumentów nie przewidzianych prawem.

Wiceminister gospodarki przedstawił dziś drugi etap zmian. Zakłada on **ograniczenie kontroli w przedsiębiorstwach, załatwienie wszystkich formalności w jednym okienku lub założenie firmy przez internet.

Wiceminister GospodarkiAdam Szejnfeldmówi, że zawarte w projekcie propozycje mają pomóc we wprowadzeniu w życie konstytucyjnej zasady wolności gospodarczej.

Dotąd prawa mieli tylko urzędnicy, teraz będą prawa mieli także przedsiębiorcy. POSŁUCHAJ Adama Szejnfelda:

Jest to sztandarowy projekt z _ Pakietu na rzecz przedsiębiorczości _. Zawiera rozwiązania, które zupełnie zmienią zasady działania urzędów w kontaktach z przedsiębiorcami prywatnymi.

_ Zero okienka _ zamiast jednego. POSŁUCHAJ Adama Szejnfelda:

O ile _ jedno okienko _ jest rozwiązaniem od lat zapowiadanym przez wiele kolejnych rządów, o tyle _ zero okienka _ jest zupełnie nową koncepcją współpracy z przedsiębiorcami:

PO stworzy PI? POSŁUCHAJ Adama Szejnfelda:

Resort gospodarki zapowiada też zmiany w zasadach przeprowadzenia kontroli. Głównym założeniem ministerstwa jest znaczne ograniczenie tego procesu. Mimo to urzędnicy nie boją się, że obniży to jego skuteczność.

POSŁUCHAJ, co Adam Szejnfeld mówi o kontrolach:
ZOBACZ TAKŻE:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)