Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Programy szkolenia okresowego kierowców. Rzecznik MŚP chce zmian w nowelizacji

4
Podziel się:

Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców nie podoba się część zapisów nowelizacji zakładającej zmianę warunków i sposobu szkolenia kierowców zawodowych. Swoje uwagi Adam Abramowicz zgłosił w piątek.

Rzecznik MŚP ma uwagi do zmian warunków i sposobu szkolenia kierowców zawodowych.
Rzecznik MŚP ma uwagi do zmian warunków i sposobu szkolenia kierowców zawodowych. (iStock.com)

Rzecznik MŚP na stronie internetowej udostępnił swoje uwagi do zapisów, które mają na celu m.in. podniesienie efektywności szkoleń kierowców zawodowych, ale także do uproszczeń i transparentności zasad testów kwalifikacyjnych oraz proponowanych ułatwień w wykonywaniu zawodu dla niektórych kierowców.

W ocenie Adama Abramowicza zaproponowane przepisy przejściowe, które nakładają na prowadzących ośrodki szkolenia obowiązek przedstawiania zaktualizowanych kursów kwalifikacyjnych, mają charakter "nieproporcjonalny i nieadekwatny do wagi naruszenia".

Ta sama uwaga dotyczy szkolenia okresowego. Za jego nieprzestrzeganie grozi wykreślenie z rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia.

Rzecznik MŚP wskazuje, że sankcja ta ma charakter ostateczny, a zatem powinna być stosowana wyjątkowo, lub w przypadku, gdy inne sankcje zawiodą.

Zobacz także: Zobacz też: Nie odwołują, nie przychodzą. 17 milionów niezrealizowanych wizyt lekarskich

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Grześ
4 lata temu
Proponuję zebrać odpowiednią ilość podpisów i złożyć wniosek o obowiązkowe badanie psychiatryczne dla osób rządzących krajem ponieważ ostatnie wydarzenia pokazują że sytuacja tego wymaga
Kierowca
4 lata temu
Połiwa ośrodków nie przeprowadza szkoleń za które słono kierowcy płacą!!! Odbywa to sie na zasadzie płacisz dostajesz papier!!! Takie osrodki powinny być zlikwidowane!!!!
idziemy po wa...
4 lata temu
Nieroby partyjne i szkodniki niezgodne z konstytucją - ZDRAJCY. Zajmijcie się nie szkodzeniem Obywatela w każdej dziedzinie. Nie po to OBYWATELE was wybierali, abyście cofali nas do komuny
Gucio
4 lata temu
A dla rządzących pasowało by i szkolenie i badania p... .. czne ribicic co rok