Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przedsiębiorcom będzie łatwiej działać

0
Podziel się:

Nowela m.in. skraca czas oczekiwania na rozpoczęcie działalności gospodarczej i ogranicza obowiązki obciążające pracodawców.

Przedsiębiorcom będzie łatwiej działać
(Prebranac/Dreamstime.com)

Senatorowie nie zgłosili poprawek do nowelizacji ustawy o Kodeksie pracy. Nowela m.in. skraca czas oczekiwania na rozpoczęcie działalności gospodarczej i ogranicza obowiązki obciążające pracodawców.

Za podjęciem uchwały w sprawie nowelizacji ustawy o Kodeksie pracy oraz niektórych innych ustaw głosowało 60 senatorów, przeciw było 18, a trzech wstrzymało się od głosu.

Celem ustawy jest uproszczenie i ograniczenie obowiązków oraz procedur przy rozpoczynaniu działalności gospodarczej. Przewiduje ona m.in. skrócenie z 14 do 3 dni terminu na wydawanie potwierdzenia o nadaniu NIP firmom rozpoczynającym działalność gospodarczą. W uzasadnieniu do noweli napisano, że zmiana ta umożliwi wcześniejsze rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Ponadto zgodnie z nowymi przepisami pracodawcy będą zwolnieni z obowiązku zgłaszania Państwowej Inspekcji Pracy i Państwowej Inspekcji Sanitarnej informacji o miejscu, rodzaju i zakresie wykonywanej działalności gospodarczej. Obydwie inspekcje niezbędne dane mają uzyskiwać z rejestru podmiotów prowadzonego przez GUS i kont płatników prowadzonych przez ZUS. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta.

Czytaj więcej w Money.pl
Jaki jest nowoczesny właściciel małej firmy Przedsiębiorcy powinni szukać szybkich oszczędności wewnątrz firmy oraz mądrze inwestować, aby trwale zredukować koszty.
Zmiany w systemie czasu pracy. Na lepsze? Wiceminister pracy zaproponował nowelizację kodeksu pracy, tak by regulacje dotyczące systemu organizacji czasu pracy przesunięto z kodeksu pracy na poziom zakładów.
Jak sprawdzić zagranicznego kontrahenta Należy mieć tu szczególnie na uwadze wiedzę o charakterze ustroju prawnego podmiotów, z którymi chcemy rozpocząć współpracę.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)