Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Resort skarbu dołuje kurs PGE

0
Podziel się:

Sprzedaż akcji koncernu energetycznego zaskoczyła inwestorów.

Resort skarbu dołuje kurs PGE
(kprm.gov.pl)

*Ministerstwo Skarbu Państwa oferuje do sprzedaży do 187 milionów akcji, czyli dziesięć procent Polskiej Grupy Energetycznej - wynika z danych Bloomberga. *

Resort skarbu nie komentuje tej transakcji. Mimo tego kurs PGE spada dzisiaj na giełdzie aż o cztery procent, czyli najwięcej wśród spółek z WIG20.

- _ Resort skarbu nie komentuje żadnych, nawet potencjalnych transakcji, jeśli jest mowa o spółkach publicznych. O takich transakcjach informujemy po ich przeprowadzeniu _ - powiedział rzecznik MSP Maciej Wewiór.

Wcześniej we wrześniu ministerstwo informowało, że zamierza sprzedać pakiet 10 procent PGE lub więcej w 2011 roku. Z kolei w maju minister skarbu mówił, że resort nie będzie się spieszyć ze sprzedażą pakietu PGE, a także, że nie będzie sprzedawać akcji PGE poniżej ceny emisyjnej w wysokości 23 złotych.

W środę na zamknięciu sesji giełdowej kurs PGE wynosił 22,5 złotego.

PGE to największa w Polsce firma elektroenergetyczna oraz jedna z największych w Europie Środkowej i Wschodniej pod względem ilości wytwarzanej energii elektrycznej i wielkości zainstalowanych mocy wytwórczych. W jej skład wchodzą m.in. dwie kopalnie węgla brunatnego i ponad 40 elektrowni i elektrociepłowni.

msp
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)