Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Monika Szafrańska
|

Restrukturyzacje z zastrzykiem od państwa. Będzie wsparcie dla firm

24
Podziel się:

Małym firmom ma być łatwiej podejmować działania oddłużeniowo-naprawcze i uciec przed upadłością. O nowym projekcie rządu pisze "Puls Biznesu".

Restrukturyzacje z zastrzykiem od państwa. Będzie wsparcie dla firm
(istockphoto)

Państwo będzie mogło wesprzeć upadającą małą lub średnia firmę, gdy utraci ona więcej niż połowę kapitału z powodu strat w działalności. To, w dużym skrócie, warunek, po spełnieniu którego z udogodnień zawartych w ustawie Prawo restrukturyzacyjne będą mogli skorzystać przedsiębiorcy z sektora MSP. Ma być on wprowadzony do wymienionej wyżej ustawy nowelizacją, której projekt już został skierowany do konsultacji i uzgodnień międzyresortowych. Zaproponowano, aby po uchwaleniu nowela weszła w życie po 14 dniach od publikacji w Dzienniku Ustaw.

Projekt powstał w Ministerstwie Sprawiedliwości i jest odpowiedzią na zastrzeżenia Komisji Europejskiej przedstawione w trakcie notyfikowania programu pomocowego przewidującego udzielanie pomocy dla ratowania i restrukturyzacji małych oraz średnich przedsiębiorców. Na program ten składają się wspomniana ustawa oraz rozporządzenie ministra skarbu państwa z 2015 r. w sprawie pomocy publicznej udzielanej w obu tych celach.

firma
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(24)
Runnerr
7 lat temu
Jestem nawet za "czapą" dla złodziei, którzy okradają NASZE państwo i nas, rujnując w ten sposób NASZ budżet. W ten sposób wyborcy PO i Nowoczesnej kompletnie wyginą?Takie złodziejstwo było norma pod rządami Durnalda Toxa. Nie wolno popierać złodziejstwa, trzeba je bezwzględnie tępić! Dzieki temu, może za 25 lat, obywatele POLSKI będą uczciwie i lojalnie prowadzić swoje biznesy, jak w Niemczech. Wszyscy będą z tego zadowoleni.
Jerzy
7 lat temu
Nareszcie jakaś konkretna pomoc dla firm. Wiadomo, że każdy by chciał ratować dorobek swojego życia, zamiast ogłaszać upadłość. Póki co nie mam takich problemów, żeby myśleć o zwijaniu interesu, bo jakoś się to wszystko kręci. Obawiałem się wprowadzenia jpk, bo dotychczas sam prowadziłem swoją księgowość, ale poćwiczyłem sobie tworzenie plików na symfonii i okazało się, że nie potrzebuję pomocy księgowej, bo sam daje sobie z nimi radę.
cv
7 lat temu
Jaki zastrzyk? Fabulon?
ologłówny
7 lat temu
Najpierw mnie urzędasy "ugotowały" a teraz będą mi pomagać, czy ktoś to zrozumie?
syf i miazga
7 lat temu
najpierw zacznijcie od zusu zależnego od dochodów, a nie od podnoszenia ludzi których przewróciliście
...
Następna strona