Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rynek pracy w Polsce. Pracodawcom coraz trudniej znaleźć pracowników

53
Podziel się:

Wielu pracodawców rozważa podwyżki dla już zatrudnionych w obawie przed konkurencją, która im lepiej zapłaci.

Rynek pracy w Polsce. Pracodawcom coraz trudniej znaleźć pracowników

Stopa bezrobocia rejestrowanego w lipcu wyniosła 8,6 procent - wynika z szacunków resortu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.To spadek o 0,2 punktu procentowego w stosunku do czerwca tego roku. Liczba bezrobotnych zmniejszyła się we wszystkich województwach.

Zdaniem Grzegorza Baczewskiego z Konfederacji Lewiatan, rosnące zatrudnienie i malejące bezrobocie to wynik korzystnej sytuacji gospodarczej. Dodatkowo w okresie letnim działają czynniki sezonowe. Zwiększa się aktywność i popyt na pracowników w budownictwie, rolnictwie, sadownictwie, turystyce i gastronomii. W tym roku mógł się też ujawnić inny czynnik ograniczania bezrobocia, jakim jest poprawa sytuacji materialnej rodzin dzięki programowi 500+. Pracodawcy sygnalizują, że od kwietnia odnotowują zwiększoną liczbę składanych przez pracowników wypowiedzeń.

Grzegorz Baczewski podkreśla, że spadające bezrobocie sprawia, że pracodawcom coraz trudniej jest znaleźć chętnych do pracy, zwłaszcza do zajęć najprostszych. Dodaje, że wielu pracodawców rozważa podwyżki dla już zatrudnionych w obawie przed konkurencją, która im lepiej zapłaci.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(53)
Dop
8 lat temu
Tanich pracowników
Cubi
8 lat temu
Mają problem znaleźć bo Polacy nie chcą już być białymi niewolnikami ! A ukrainców zatrudniają, bo oni się godzą pracować za miskę ryżu. Już prawie tyle zarabiamy ! Poza tym pracodawcy szukają pracoholików za przysłowiową "miskę ryżu"
bcefo
8 lat temu
bzdury wam wmawiaja , szykują teren na to aby usprawiedliwic zatrudnianie ukraińców
Radek
8 lat temu
[QUOTE] W tym roku mógł się też ujawnić inny czynnik ograniczania bezrobocia, jakim jest poprawa sytuacji materialnej rodzin dzięki programowi 500+. Pracodawcy sygnalizują, że od kwietnia odnotowują zwiększoną liczbę składanych przez pracowników wypowiedzeń. [/QUOTE] Gdzie tu sens??? Jedno wyklucza drugie!
nonames
8 lat temu
Moze wkoncu skoncza traktowac ludzi jsk niewolnikow wiekszosc dlatego wlasnie sie zwalnia
...
Następna strona