Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rządowy plan dopłat nie obroni miejsc pracy

0
Podziel się:

Jeśli firma zwolni pracowników przed wystąpieniem o pomoc, i tak otrzyma dopłatę.

Rządowy plan dopłat nie obroni miejsc pracy
(Rusty Darbonne/CC/Flickr)

Pracodawcy mogą obejść rozwiązania mające zapewnić załodze zatrudnienie i zwolnić pracowników.

Zdaniem _ Gazety Prawnej _, nawet te przedsiębiorstwa, które przeprowadziły zwolnienia grupowe będą mogły wystąpić o subsydia płacowe do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.Wynika tak z rządowego pakietu antykryzysowego, który może zostać przyjęty już dziś.
_ _

_ Gazeta Prawna _ wyjaśnia, że z dopłat do pensji skorzystają tylko te firmy, które ucierpiały w dobie kryzysu, na przykład zanotowały od lipca 2008 roku co najmniej 30-procentowy spadek obrotów. Firmy mają się też zobowiązać, że przez półtora roku od otrzymania wsparcia nie zwolnią pracowników.

Dziennik wylicza, że pierwszy warunek jest trudny do zweryfikowania w przypadku małych firm, gdyż nie prowadzą one pełnej księgowości. Według gazety, możliwe jest także ominięcie drugiego wymogu. Wystarczy bowiem, że przedsiębiorstwo zwolni część pracowników przed wystąpieniem o pomoc. Zaoszczędzi na pensjach, a do pozostałych zatrudnionych otrzyma dopłaty.

Raport Money.pl
*Kryzysowe plany rządu. Wciąż na papierze * Money.pl sprawdza, na jakim etapie są prace nad projektami, które mają złagodzić skutki spowolnienia gospodarczego. Czytaj w Money.pl
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)