Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Solidarność" krytykuje rząd za pakiet antykryzysowy

0
Podziel się:

Według Janusza Śniadka projekt wspiera bardziej pracodawców.

"Solidarność" krytykuje rząd za pakiet antykryzysowy
(PAP/Adam Warżawa)

*Przewodniczący _ Solidarności _ zarzucił rządowi między innymi, że nie uszanował kompromisu, osiągniętego 3 miesiące temu przez pracowników i pracodawców, gdy wypracowano pakiet. *
Zdaniem przywódcy _ Solidarności _, rząd wprowadził do pakietu tylko 6 z 13 ustalonych punktów, przez co stał się on zbiorem często niespójnych, a nawet niekorzystnych dla pracowników rozwiązań. Chodzi między innymi o zatrudnianie na czas określony. Zdaniem Janusza Śniadka to, co proponuje rząd, jest gorszym rozwiązaniem niż obowiązujące obecnie.

Śniadek podkreślił, że rządowy projekt jest zdecydowanie bardziej korzystny dla pracodawców niż dla pracowników. Daje on pracodawcom możliwości przerzucania kosztów kryzysu na pracowników, co jest zupełnie sprzeczne z hasłem _ Solidarność na kryzys _, czyli solidarnego rozkładania ciężaru kryzysu na wszystkich uczestników życia gospodarczego.

Przewodniczący _ Solidarności _ zaapelował również do rządu, by wprowadził do pakietu zapisy gwarantujące fundusze na subsydiowanie zatrudnienia. Związek oczekuje również zagwarantowania funduszy na pomoc dla osób dotkniętych kryzysem i ograniczenia możliwości stosowania 12- miesięcznego okresu rozliczeniowego do przedsiębiorstw dotkniętych kryzysem. Chce też ograniczenia w oddzielnej ustawie możliwości stosowania umów na czas określony oraz zagwarantowania na poziomie płacy minimalnej świadczenia za pracę w obniżonym wymiarze czasu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)