Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zarobią na podwyżce VAT - w Sylwestra 80 mln złotych

0
Podziel się:

1,5 miliona firm zamawia zmianę kasy fiskalnej na ostatnią noc tego roku.

Zarobią na podwyżce VAT - w Sylwestra 80 mln złotych
(Radu Razvan/Dreamstime.com)

Na planowanej od 1 stycznia zmianie podatku VAT zarobią producenci urządzeń fiskalnych i obsługujących je serwisów. Mogą zyskać od początku maja 2011 co najmniej dwieście tysięcy nowych klientów.

_ Dziennik Gazeta Prawna _ przypomina, że od przyszłego roku 1,5 miliona firmbędzie musiało działać według nowych stawek VAT. Pracownicy serwisów obsługujących kasy już teraz nie nadążają z odbieraniem telefonów od właścicieli sklepów, którzy chcą zmienić kasy w noc sylwestrową.

Gazeta przewiduje, że w Sylwestra producenci urządzeń fiskalnych i obsługujących je serwisów mogą zarobić około 80 milionów złotych. Kolejny zastrzyk finansowy będzie w maju, ponieważ od 1 maja kasy fiskalne będą musieli zamontować lekarze, prawnicy, krawcowe i detektywi. To oznacza około 150 tysięcy nowych użytkowników.

Ministerstwo Finansów szacuje, że sprzeda się nawet 300 tysięcy kas, bo część firm kupi dwie kasy, aby mieć rezerwę na wypadek awarii. Producenci w zwykłym roku, kiedy w VAT nic się nie zmienia, sprzedają około 180 tysięcy kas. Przyszłoroczne obroty producentów tych urządzeń będą zapewne o 200 milionów wyższe niż zazwyczaj.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t102899.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podwyzka;vat;nam;sie;nie;podoba;po;traci,17,0,651025.html) Podwyżka VAT nam się nie podoba, PO traci Rząd wprowadzi dziś Wieloletni Plan Finansowy Państwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t101282.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/belka;broni;rzadu;w;sprawie;podwyzki;vat,117,0,652149.html) Belka broni rządu w sprawie podwyżki VAT Prezes NBP: Nie wpłynie to znacząco na podwyżkę cen w przyszłym roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t85704.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/placisz;wysokie;podatki;tak;ci;sie;tylko;wydaje,82,0,650834.html) Płacisz wysokie podatki? Tak ci się tylko wydaje Polak zarabiający średnią krajową oddaje państwu przez rok ponad 8,5 tysiąca złotych ze swojej pensji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)