Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w przetargach. Koniec firm-teczek

0
Podziel się:

Urząd Zamówień Publicznych chce wyrugować firmy-teczki z publicznych kontraktów.

Zmiany w przetargach. Koniec firm-teczek
(Imageegaml/iStockphoto)

Urząd Zamówień Publicznych chce wyrugować firmy-teczki z publicznych kontraktów. Obecne prawo zamówień publicznych pozwala wykonawcom legitymować się doświadczeniem i potencjałem...podwykonawców.

W efekcie na polskich budowach zagościło mnóstwo firm-teczek: bez sprzętu, bez robotników, i co najgorsze bez pieniędzy na realizację nierentownych zleceń - pisze _ Puls Biznesu _.

Gazeta twierdzi, że Urząd Zamówień Publicznych przedstawił właśnie propozycje zmian w prawie zamówień publicznych, które wzmocnią kontrolę zamawiających nad generalnymi wykonawcami. _ Zamawiający będzie mógł zastrzec obowiązek wykonania przez samego wykonawcę kluczowych części zamówienia na roboty budowlane lub usługi. Wykonawca w zakresie dotyczącym zastrzeżonej nie będzie mógł polegać na zasobach innych podmiotów _ - napisano w uzasadnieniu do nowelizacji ustawy.

_ Puls Biznesu _ zauważa, że nowy przepis wyeliminuje firmy-teczki, ale uderza też w wykonawców działających od wielu lat. Mocno przetrzebi konkurencję, co w efekcie może doprowadzić do wzrostu cen.

Czytaj więcej o przetargach w Money.pl
Ruszyły przetargi na ziemię. Dają niski procent Kilkaset przetargów ograniczonych na zakup gruntów dla rolników przeprowadzi w maju Agencja Nieruchomości Rolnych.
Firmy "przeginają". Pawlak wie, jak to zmienić Wicepremier zapowiedział przygotowanie wzorcowych specyfikacji, jakie miałyby być stosowane w zamówieniach publicznych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)