Notowania

kodeks budowlany
07.09.2016 13:44

137-stronicowy kodeks budowlany jest już gotowy

137- stronicowy kodeks budowlany jest już gotowy i zostanie przekazany do konsultacji - poinformował w środę w Krynicy na XXVI Forum Ekonomicznym minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)

Kodeks budowlany jest to projekt urbanistyczno-budowlany, przypomniał Adamczyk. Zawiera on przede wszystkim ustawę o zagospodarowaniu przestrzennym.

Kodeks zawiera również ustawę prawo budowlane, ustawę o gospodarce nieruchomościami i wszystkie ustawy specjalne, które dzisiaj regulują sprawy inwestycji drogowych, inwestycji kolejowych, czy liniowych.

Adamczyk dodał, że kodeks dedykowany jest wszystkim Polakom, którzy użytkują obiekty budowlane, tym, którzy chcą żyć w uporządkowanej przestrzeni publicznej, tym, którzy chcą realizować inwestycje budowlane bez zbędnego wysiłku, bez zbędnych procedur, bez zbędnych kosztów. Kodeks budowlany będzie regulował cały proces inwestycyjny, od ochrony przestrzeni, od wskazywania miejsc, gdzie można lokować inwestycje do oddania do użytkowania obiektu budowlanego.

Tagi: kodeks budowlany, zagospodarowanie przestrzenne, andrzej adamczyk, nieruchomości, wiadomości, krynica 2016, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-09-2016

dsoczywicie sukces nowej ekipy

07-09-2016

młodyA kiedy zostanie uchwalony Panie ministrze od roku mówicie o kodeksie i poza zapowiedziami medialnymi cisza

Rozwiń komentarze (2)