Trwa ładowanie...
bDBlgOoR

Notowania

Andrzej Adamczyk – Wszystkie wiadomości

53
09.12.2020 14:55

DROGI
 / 
Budowa S19 Via Carpatia. Kolejne dwie umowy podpisane

GDDKiA podpisała ważne umowy dla S19 Via Carpatia na Podlasiu. Wiadomo nie tylko, kto wybuduje drogi, ale i kiedy kierowcy nimi pojadą.

56
05.10.2020 16:04

BUDOWA DRÓG
 / 
Szybciej z Krakowa do Zakopanego. Zanim wybudują drogę, trochę czasu jednak upłynie

Szybciej dojedziemy z Krakowa do Zakopanego. Z ulga przyjmą tę wiadomość i mieszkańcy stolicy małopolski, i turyści. Ale nie tak prędko: droga gotowa będzie najwcześniej za 6 lat.

17
03.10.2020 12:41

DROGI
 / 
Minister uroczyście ogłosi przetarg. Chodzi o 900 metrów pasa drogi

Resort Infrastruktury zapowiada uroczyste wydarzenie z udziałem Andrzeja Adamczyka. Chodzi o ogłoszenie nowego przetargu na budowę pasa na autostradzie A4.

13
10.09.2020 13:33

ANDRZEJ ADAMCZYK
 / 
Ekspresówka przez mazurskie jeziora. "Już dziś samochody tam jeżdżą"

- Chcemy zastąpić drogę krajową przez Mazury drogą ekspresową o tym samym natężeniu ruchu, ale mniejszym oddziaływaniu na środowisko - powiedział w programie "Money. To się liczy" minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Nowa droga – już potocznie nazywana autostradą przez Mazury – ma przebiegać przez cztery jeziora i będzie wymagała budowy trzech gigantycznych mostów. - Drogą krajową nr 16, która przebiega dokładnie przez te tereny, jeżdżą dziś samochody w ilościach, których my nie możemy zaakceptować, przede wszystkim pod kątem niszczenia środowiska naturalnego – zaznaczył minister. - Każdy, kto przyjeżdża na Mazury, wie, że to tak wygląda – dodał.

10
10.09.2020 12:47

ANDRZEJ ADAMCZYK
 / 
Rozbudowa A2. "Prace projektowe już trwają"

- Kiedy mówimy o nowym programie budowy dróg do 2030 r., to mówimy również o poszerzonej autostradzie A2 między Warszawą a Łodzią. Prace projektowe już trwają - powiedział w programie "Money. To się liczy" minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. – Mam nadzieję, że w latach 2024-2025 pójdziemy już bardzo mocno z realizacją – dodał. A2 między stolicą a Łodzią to jedna z najbardziej zatłoczonych dróg w kraju. Dodatkowy pas ruchu ma powstać po wewnętrznych stronach obu jezdni na długości ok. 89 km.

bDBlgOoT
29
10.09.2020 12:00

DROGI
 / 
Budowa dróg. Rząd chce zbudować ponad 8 tys. km dróg w 10 lat

6130 km dróg ekspresowych i 2350 km autostrad chce wybudować rząd do 2030 r. - powiedział w programie "Money. To się liczy" minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. – Jeśli chodzi o autostrady, jesteśmy bardzo zaawansowani – dodał. Rząd planuje m.in. wydłużyć autostradę A2 do granicy z Białorusią, dokończyć A1 między Częstochową a Łodzią, przygotowuje się do "rewolucyjnej" przebudowy A4 na Dolnym Śląsku. Na czym ta rewolucja miałaby polegać – tego na razie minister nie chce zdradzać. – Umówiłem się z premierem Morawieckim, że to on o tym poinformuje – powiedział Adamczyk.

303
10.09.2020 10:46

ANDRZEJ ADAMCZYK
 / 
Hulajnogi nie pojadą chodnikiem. Nowe prawo już na wiosnę

Na elektrycznej hulajnodze będzie można jeździć wyłącznie na drodze z ograniczeniem prędkości do 50 km/godz. - powiedział w programie "Money. To się liczy" minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Resort chce, by tam gdzie nie ma ścieżki rowerowej użytkownicy hulajnóg nie korzystali z chodnika, ale z jezdni jadąc po jej skraju. W tym tygodniu lub na początku przyszłego projekt ustawy regulującej zasady korzystania z hulajnóg zostanie skierowany do konsultacji. - Wiosną powinniśmy mieć przepisy, które już obowiązują - dodał minister.

1
10.09.2020 9:04

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Budowa dróg. Gościem minister infrastruktury

Dziś w "Money. To się liczy" pytamy o nowe inwestycje drogowe i kolejowe, gościem będzie Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. W drugiej części o nowej transzy pożyczek dla firm i likwidacji OFE mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej. Zapraszamy od 9.15.

2
10.09.2020 8:47

KIEROWCY
 / 
Zmiany dla kierowców od 5 grudnia. Dotyczą m.in. prawa jazdy

- Od 5 grudnia 2020 r. kierowcy nie będą musieli mieć przy sobie prawa jazdy – przypomina w programie "Money. To się liczy" minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Ale to nie koniec zmian dla kierowców. – Wielu z nas gdy jedzie do stacji kontroli pojazdów na kontrolę techniczną jest zaskoczonych tym, że kończy się miejsce na wbijanie pieczątek. Kończymy z koniecznością wytwarzania nowego dowodu – wyjaśnił minister. Kiedy skończy się miejsce, ważny będzie dokument, który otrzymamy ze stacji kontroli.

bDBlgOoZ
28
19.08.2020 13:56

GDDKIA
 / 
Budowa dróg. Ruszył przetarg na S6. Adamczyk: drogi są silnikiem rozwojowym

Ruszył przetarg na budowę obwodnicy metropolii trójmiejskiej, drogi ekspresowej S6, która ma odkorkować obwodnicę Trójmiasta. Przetarg otwarto przy obecności oficjeli, w tym ministra infrastruktury i jego zastępcy.

104
27.07.2020 15:39

INFRASTRUKTURA
 / 
Budowa dróg. Trasa S7. Ruszają prace na odcinku Moczydło - Miechów

Rozpoczyna się budowa S7 Moczydło - Miechów. Cała "ekspresowa siódemka" jest jednym z głównych szlaków komunikacyjnych kraju, połączy Kraków z Warszawą i Trójmiastem.

5
27.07.2020 12:20

KOLEJ
 / 
Kolej w martwym punkcie. "Problemem są prywatne grunty"

Koleje w Polsce stoją w miejscu, linie się nie rozwijają, nie powstają nowe. Pomogą pieniądze z Unii? - Projekty nie są realizowane w takim tempie jak drogi, nie ma jednak zagrożenia, by pieniądze na te projekty zostały utracone. Jesteśmy na etapie planowania, ale problemy czy spowolnienia powodowane są w dużej mierze kwestiami proceduralnymi. Ze środowiskiem, z uzyskiwaniem pozwoleń na budowę - powiedziała w programie "Money. To się liczy" minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. - Największym problemem są wykupy gruntów, które są w rękach prywatnych. Pracujemy nad tym, by to ułatwić, jednak są to delikatne kwestie. Próbujemy znaleźć najlepsze rozwiązania, które pomogą przyspieszyć realizację tych inwestycji - dodała.

93
23.07.2020 13:27

ANDRZEJ ADAMCZYK
 / 
Nowe drogi w Polsce. Minister zdradza, które mogą powstać

Trasa S11, S16, DK12, DK74 – to są drogi, które powinny powstać w ramach nowych planów rządu. Powiedział o tym minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. – Środki unijne sprawią, że może powstać nawet 2 tys. kilometrów nowych tras – mówił gość programu "Money. To się liczy". – Już dziś możemy zdradzić, że na rok 2023 planowane autostrady zostaną zrealizowane w 90 proc. – dodał minister Adamczyk. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje wakacyjne otwarcia tras. Jak wynika z informacji money.pl, łącznie na mapie polskich dróg pojawi się 65 nowych kilometrów asfaltu. I tak w okresie wakacyjnym otwarte zostaną dwa odcinki autostrady A2. To w sumie 15 kilometrów dróg. W wakacje kierowcy pojadą odcinkiem od węzła Lubelska do węzła Konik oraz od węzła Konik do obwodnicy Mińska Mazowieckiego.

bDBlgOpa
131
23.07.2020 12:54

MAZURY
 / 
"Autostrada przez Mazury". Kiedy pojedziemy trasą S16? "Musi powstać"

- Nie może być tak, że tak duży region nie będzie miał drogi ekspresowej i Mazury będą rozjeżdżane przez samochody – mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Jak dodaje gość programu "Money. To się liczy", trasa będzie zbudowana, a trzy warianty jej środkowego odcinka – tego najbardziej kontrowersyjnego – zostaną poddane dyskusji. Trasa ekspresowa S16 ma połączyć Olsztyn z Białymstokiem. Inwestycję zapowiedziano w 2015 roku, ale dopiero teraz ruszy budowa pierwszego etapu. Nadal nie jest pewne, jaki ostatecznie przebieg będzie miał środkowy odcinek S16. Powstały trzy warianty. Dwa pierwsze są zbliżone do obecnej lokalizacji starej drogi krajowej 16. Trzeci zakłada budowę drogi bardziej na północ od szesnastki. W tym przypadku miałyby powstać most w północnej części jeziora Tałty i nad jeziorem Juksty.

50
23.07.2020 12:08

ANDRZEJ ADAMCZYK
 / 
Kraków. Przed wyborami huczne otwarcie budowy północnej obwodnicy. Teraz cisza

- Na budowie północnej obwodnicy Krakowa wszystko idzie zgodnie z planem – zapewnia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. 10 lipca 2020 roku, dwa dni przed wyborami prezydenckimi oficjalnie rozpoczęła się budowa tej trasy. Na uroczystym wbiciu łopaty pojawił się na placu budowy minister infrastruktury oraz politycy PiS. Dziś – jak donoszą media – na placu świeci pustkami. – Oczywiście będziemy sprawdzać co dzieje się na budowie, ale teraz za wszystko odpowiada generalny wykonawca i on realizuje budowę według harmonogramu – dodał minister Adamczyk.

538
23.07.2020 10:45

DROGÓWKA
 / 
Prawo jazdy niepotrzebne, tablica rejestracyjna na całe życie. Idą zmiany

- Prawo jazdy będzie można zostawić w domu i prowadzić auto, a policja nic za to nie zrobi. Wprowadzamy zmiany, które mają ułatwić życie kierowcom – mówi w "Money. To się liczy" minister infrastruktury. Obecnie za brak prawa jazdy przy kontroli drogówka może ukarać kierowcę mandatem w wysokości 50 zł. Oczywiście nadal trzeba będzie posiadać prawo jazdy. Andrzej Adamczyk zapowiada, że to niejedyne nowości. – Każdy kierowca, kupując auto z drugiej ręki, będzie mógł zatrzymać numer rejestracyjny po zakupie auta i oszczędzić pieniądze – dodaje minister. Kiedy zmiany wejdą w życie? W ocenie ministra prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

23.07.2020 8:59

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Nowe drogi. Gościem minister infrastruktury

Dziś w "Money. To się liczy" pytamy o nowe drogi. Co z takimi inwestycjami jak budowa drogi S16 i "zakopianki"? Gościem będzie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Zapraszamy od 9.15.

40
10.07.2020 19:31

GDDKIA
 / 
1,43 mld zł za Północną Obwodnicę Krakowa. Budowa ruszyła w piątek

Budowa Północnej Obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S52 rozpoczęła się w piątek. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kierowcy przejadą nową trasą w 2023 roku.