Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KB
|

Rusza budowa S16 Borki Wielkie-Mrągowo

20
Podziel się:

2 sierpnia 2021 r. rozpoczęto prace budowlane na odcinku drogi ekspresowej S16 Borki Wielkie - Mrągowo. Skróci ona w przyszłości podróż z Olsztyna do Ełku. Planowany czas zakończenia inwestycji to koniec 2023 roku.

Rusza budowa S16 Borki Wielkie-Mrągowo
Andrzej Adamczyk,Tomasz Waszczuk. Minister Andrzej Adamczyk otworzył budowę kolejnego odcinak drogi ekspresowej S16 łączącej Warmię z Mazurami (PAP)
bEBZJrQR

Droga S16 to główny szlak komunikacyjny Warmii i Mazur. Ma znaczenie międzynarodowe, krajowe i regionalne.

- W przyszłości S16, wraz z układem dróg S5, S7, S10, S51 i S61, stworzy w północnej Polsce nowy korytarz transportowy na linii wschód – zachód – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, podczas uroczystego otwarcia budowy.

Nowy odcinek będzie miał długość około 16 km, w tym około 13 km w ciągu S16 i około 3 km obwodnicy Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59.

bEBZJrQT
Zobacz także: Remont A2. Będą wielkie utrudnienia. Wiemy kiedy

Droga na odcinku S16 będzie miała przekrój dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, a na odcinku obwodnicy Mrągowa jednojezdniowy, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

"Budowa nowej drogi skróci czas przejazdu między Olsztynem i Ełkiem oraz zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu. Dodatkowo obwodnica Mrągowa wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta" — podkreślił minister A. Adamczyk.

bEBZJrQZ

Część nowej trasy biegnie w starym śladzie, konieczne jest więc wybudowanie drogi serwisowej, równoległej do istniejącej Drogi Krajowej nr 16, z której będą korzystać kierowcy w trakcie budowy.

Dostęp do drogi ekspresowej będzie możliwy poprzez dwa węzły – Sorkwity i Bagienice. W ramach budowy powstaną również urządzenia ochrony środowiska, w tym trzy przejścia dla dużych zwierząt, zabezpieczenia akustyczne oraz nasadzenia zieleni.

Odcinek S16 Borki Wielkie - Mrągowo realizuje firma PORR.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEBZJrRu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(20)
Edward
miesiąc temu
Spoko! Za pół roku odbędzie się jej remont.
Mazur
miesiąc temu
Pytanie do GDDKiA w Olsztynie, dlaczego projekt budowlany tak bardzo odbiega od pierwotnego projektu przedstawianego na konsultacjach społecznych? Kilka przykładów: 1.Sorkwity, miała być estakada przez wieś, jest szeroki i wysoki nasyp ziemny dzielący wieś na pół. 2. Mrągowo, kiedy powstanie węzeł drogowy? 3. Mrągowo, miała być 4 kilometrowa południowa obwodnica miasta ja dk59, kiedy powstanie? 4. MOP Marcinkowo, czy j kiedy powstanie? Jestem za budową S16, ale jeżeli GDDKiA planując dalsze odcinki na wschód od Mrągowa, nie zmieni podejściu do samorządów i mieszkańców, będzie zmieniała plany po konsultacjach, jak na obecnie budowanym odcinku, stanie się niewiarygodna. Zaczynam wątpić czy ta droga powstanie kiedykolwiek na wschód od Mrągowa, tu było łatwo samorządy i mieszkańcy w większości chcieli tej drogi dlatego w nagrodę dostali okrojona inwestycję, natomiast na wschód już nie ma takiego optymizmu, w Kosewie, Mikołajkach już wiszą banery przeciwników budowy.
kierowca
miesiąc temu
bravo Pis
bEBZJrRv
Van
miesiąc temu
Dobra narzekacie na wszystko. Już nie pamiętacie jak się jeździło 15 lat temu. Wtedy był cyrk. Jak wam źle to pojedziecie na południe Europy. Tam zobaczycie korki, dezorganizację. A jak pojedziecie Rumunia Bułgaria i Bałkany to docenicie stan nawierzchni i styl jazdy.
Bumerang
miesiąc temu
Napiszcie co się dzieje na pseudo S3 Lubin - Polkowice. CYRK, A NIE SKA.