Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
JCK
|

Będzie nowa droga. Via Carpatia od Lublina do Białegostoku

49
Podziel się

Projektujemy i ogłaszamy przetargi na budowę Via Carpatia od Lublina do Białegostoku, odcinka, który ma zostać oddany w 2024 roku. Jak powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, trwają też prace na odcinku Rzeszów-Barwinek.

Będzie nowa droga. Via Carpatia od Lublina do Białegostoku
Via Carpatia od Lublina do Białegostoku ma zostać oddana w 2024 roku (GDDKiA)
bEiMXAIB

Pytany w państwowym radiu o postępy prac na budowie trasy, Adamczyk powiedział, że obecnie "projektujemy i ogłaszamy przetargi na budowę Via Carpatia od Lublina do Białegostoku, odcinka, który ma zostać oddany w 2024 roku".

Jak dodał, "trwają też prace na odcinku Rzeszów-Barwinek", gdzie najtrudniejszymi elementami budowy są obiekty inżynieryjne, takie jak tunele czy estakady.

Zdaniem Adamczyka to prace, które najbardziej absorbują budowniczych. "Realizujemy je w najnowocześniejszych technologiach światowych, w systemie nawisowym" - powiedział minister.

bEiMXAID
Zobacz także: Uwaga! Tam dają podwyżki. "Znacząco podniesiono stawki"

Wcześniej w tym miesiącu podczas Kongresu 590 Adamczyk zapowiedział, że odcinek drogi Via Carpatia między Rzeszowem a Lublinem ma zostać oddany do końca tego roku.

Via Carpatia ma przebiegać z Kłajpedy i Kowna na Litwie przez Białystok, Lublin, Rzeszów i słowackie Koszyce do Debreczyna na Węgrzech, a dalej do Rumunii, Bułgarii i Grecji. Szlak ma docierać m.in. do rumuńskiego portu w Konstancy nad Morzem Czarnym oraz greckich Salonik nad Morzem Egejskim.

bEiMXAIJ
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiMXAJe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(49)
DODO
miesiąc temu
A na A4 ciągłe korki i karambole, brak pasa awaryjnego itd.
Moralnie czys...
miesiąc temu
Ten Adamczyk kłamie jak z nut, porządny człowiek by tak nie potrafił. PiSS to nie ludzie to ideologia.
Kierowca
miesiąc temu
Panie ministrze Adamczyk, co Pan bierze??? Czy Pan wie jakie jest zaawansowanie robót na Via Lublin -Rzeszów. Do końca roku część odcinków tak ale reszta? No chyba, że Pan "wymodli" jakiś cud
bEiMXAJf
Marek Karp
miesiąc temu
Nie dla drogi S16 wytyczonej pod dyktando Rosji.
Spedytor
miesiąc temu
No ale ... ruch towarów odbywa się na trasie wschód-zachód ... 90% ... Komu mamy wozić towary na północ ... na Litwę i Łotwę - to razem 4 mln ludzi ??? Bo dalej morze ... I skąd ... z Rumunii i Bułgarii ... Tam prawie nie ma produkcji. BEZSENS TOTALNY. Lepiej dobudujcie pas do A4 bo go brakuje albo do S8.
...
Następna strona