Notowania

petru
10.09.2016 10:31

Ryszard Petru dla money.pl: Zakaz handlu w niedzielę? To bezsens

- Zakaz handlu w niedzielę to absurdalny pomysł. 100 tys. Polaków straci pracę, a za to pojawi się masa sklepików przy stacjach benzynowych, bo one będą mogły handlować - tak szef Nowoczesnej ocenia propozycję związkowej Solidarności

Podziel się
Dodaj komentarz
(wp.tv)

- Zakaz handlu w niedzielę to absurdalny pomysł. 100 tys. Polaków straci pracę, a za to pojawi się masa sklepików przy stacjach benzynowych, bo one będą mogły handlować - tak szef Nowoczesnej ocenia propozycję związkowej Solidarności, która znalazła uznanie u premier Beaty Szydło i Jarosława Kaczyńskiego.

- Jeżeli ktoś nie chce robić zakupów w niedzielę tylko w sobotę, to niech właśnie tak robi. Jeżeli premier Beata Szydło nie chce kupować w niedzielę, to niech tego nie robi. Niech zamiast tego zrobi akcję edukacyjną, a nie zabiera ludziom pracę. Mogę obiecać, że jak tylko dojdziemy do władzy to jedną z pierwszych decyzji będzie likwidacja podatku handlowego i zakazu handlu w niedzielę - mówi money.pl Ryszard Petru.

Zdaniem Petru proponowane przez Solidarność ograniczenie wielkości sklepów na stacjach benzynowych nie zmieni faktu, że i tak takie się pojawią oraz wykończą małych sklepikarzy. - Jak już ktoś ma sieć, to zrobi takich 1000 w całej Polsce - wyjaśnia.

Co z 350 tys. podpisów, które związkowa Solidarność zebrała pod projektem ustawy? Przewodniczący Nowoczesnej jest zdania, że Sejm powinien zbadać propozycję i ją po prostu odrzucić, bo źle wpłynie na rynek. - We Włoszech jak zaczynał się kryzys, to pierwszą decyzją było przywrócenie handlu w niedzielę. Żeby było więcej miejsc pracy - mówi Petru. Zapewnia też, że w sporze o niedzielę handlową, to on ma rację, a nie Piotr Duda, czyli szef Solidarności.

- Chciałbym, żeby kierownictwo Solidarności wyszło do ludzi i powiedziało im w twarz, że stracą 100 tys. miejsc pracy. Trzeba umieć ludziom mówić prawdę, a nie ściemniać - tłumaczy. Ryszard Petru zwrócił się również bezpośrednio do oglądających, czy w tej sprawie uwierzą ekonomiście czy przewodniczącemu Solidarności.

Zobacz także całą rozmowę z liderem Nowoczesnej w money.pl:

Tagi: petru, wiadomości, krynica 2016, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-09-2016

BoratWszyscy będziemy płakać przez ten PiS i to już niedługo. Będziemy mieć to co chcieliśmy... Patrząc po komentarzach społeczeństwo mamy głupie jak but z … Czytaj całość

10-09-2016

DFXSGDCFHVDJpetru - TY CHAMIE - ciebie W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI - NA ZBITY PYSK.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

12-09-2016

petru NIEDOSYĆ POLITYKI co pan mówi za głupoty , wolno panu nie rządzi pan i nie będzie A NIEDZIELA WOLNA BĘDZIE BRAWO !!!! POpieram

Rozwiń komentarze (489)