Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Ryszard Petru dla money.pl: Zakaz handlu w niedzielę? To bezsens

489
Podziel się:

- Zakaz handlu w niedzielę to absurdalny pomysł. 100 tys. Polaków straci pracę, a za to pojawi się masa sklepików przy stacjach benzynowych, bo one będą mogły handlować - tak szef Nowoczesnej ocenia propozycję związkowej Solidarności

Ryszard Petru dla money.pl: Zakaz handlu w niedzielę? To bezsens
(wp.tv)
bELgZHNh

- Zakaz handlu w niedzielę to absurdalny pomysł. 100 tys. Polaków straci pracę, a za to pojawi się masa sklepików przy stacjach benzynowych, bo one będą mogły handlować - tak szef Nowoczesnej ocenia propozycję związkowej Solidarności, która znalazła uznanie u premier Beaty Szydło i Jarosława Kaczyńskiego.

- Jeżeli ktoś nie chce robić zakupów w niedzielę tylko w sobotę, to niech właśnie tak robi. Jeżeli premier Beata Szydło nie chce kupować w niedzielę, to niech tego nie robi. Niech zamiast tego zrobi akcję edukacyjną, a nie zabiera ludziom pracę. Mogę obiecać, że jak tylko dojdziemy do władzy to jedną z pierwszych decyzji będzie likwidacja podatku handlowego i zakazu handlu w niedzielę - mówi money.pl Ryszard Petru.

bELgZHNj

Zdaniem Petru proponowane przez Solidarność ograniczenie wielkości sklepów na stacjach benzynowych nie zmieni faktu, że i tak takie się pojawią oraz wykończą małych sklepikarzy. - Jak już ktoś ma sieć, to zrobi takich 1000 w całej Polsce - wyjaśnia.

Co z 350 tys. podpisów, które związkowa Solidarność zebrała pod projektem ustawy? Przewodniczący Nowoczesnej jest zdania, że Sejm powinien zbadać propozycję i ją po prostu odrzucić, bo źle wpłynie na rynek. - We Włoszech jak zaczynał się kryzys, to pierwszą decyzją było przywrócenie handlu w niedzielę. Żeby było więcej miejsc pracy - mówi Petru. Zapewnia też, że w sporze o niedzielę handlową, to on ma rację, a nie Piotr Duda, czyli szef Solidarności.

- Chciałbym, żeby kierownictwo Solidarności wyszło do ludzi i powiedziało im w twarz, że stracą 100 tys. miejsc pracy. Trzeba umieć ludziom mówić prawdę, a nie ściemniać - tłumaczy. Ryszard Petru zwrócił się również bezpośrednio do oglądających, czy w tej sprawie uwierzą ekonomiście czy przewodniczącemu Solidarności.

Zobacz także: Zobacz także całą rozmowę z liderem Nowoczesnej w money.pl:
bELgZHNK
wiadomości
krynica 2016
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(489)
prawda
5 lata temu
,,bez sensu" ? he a najlepszy sens miał pomysł kredyt we frankach Panie petru,to na prawdę miało sens,baksterzy dobrze panu to wynagrodzili
Fred
5 lata temu
Do pracy w niedziele zawsze znajdą się chętni.Robienia zakupów w niedziele w supermarkietach nie można zakazywać.Albo mamy wolność albo pisowski reżim.
lolo
5 lata temu
A kiedy przestaną finansować tych nierobów górniczych z budżetu ?
bELgZHNL
tomek
5 lata temu
Panie Petru nie widzi pan że kościoły robią się coraz bardziej puste ciekawe czy sukienkowi wprowadzą listy obecności ?
aaa
5 lata temu
Niedziela ma być dla Boga i rodziny. No chyba, że masz mały sklep to nie musisz mieć dla Boga i dla rodziny. Ot taka pisiowa logika.
...
Następna strona