Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Łukasz Pałka
|

Ponad miliard złotych popłynął do funduszy inwestycyjnych

8
Podziel się:

Klienci wciąż wybierają głównie fundusze pieniężne i gotówkowe.

Ponad miliard złotych popłynął do funduszy inwestycyjnych
(Fotolia)

1,2 miliarda złotych - o tyle więcej pieniędzy wpłacili w sierpniu klienci do funduszy inwestycyjnych niż z nich wypłacili. Inwestorzy wciąż w większości wybierają fundusze charakteryzujące się niższym poziomem ryzyka.

Jak podaje firma Analizy Online zajmująca się monitoringiem rynku funduszy inwestycyjnych w Polsce, największą popularnością cieszą się fundusze gotówkowe i pieniężne, a więc te, które mają gwarantować klientowi przede wszystkim bezpieczeństwo zgromadzonych środków - w ich przypadku przewaga wpłat nad wypłatami sięgnęła aż 550 milionów złotych.

Klienci chętnie inwestowali też oszczędności w funduszach dłużne - w sierpniu przewaga wpłat nad wypłatami wyniosła 189 milionów złotych (fundusze oparte na krajowych papierach dłużnych) i 139 milionów złotych (fundusze oparte na papierach zagranicznych).

Klienci w obawie o możliwość straty części środków wciąż uciekają od funduszy akcji. W sierpniu wypłacili z nich o 57 milionów złotych więcej niż do nich wpłacili (fundusze akcji polskich). Fundusze akcji zagranicznych odnotowały z kolei odpływ netto w wysokości 48 milionów złotych.

fundusze
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
tom
8 lat temu
Polityka potrafi się przysłużyć gospodarce, giełdzie i walucie. Żeby skutecznie inwestować w akcje, waluty, surowce czy fundusze nie powinno się tego robić pod wpływem emocji. Trzeba mieć system. Jest dobra książka o inwestowaniu w fundusze "Jak stworzyć system transakcyjny do inwestowania na giełdzie" - praktyczna, krok po kroku i polskie realia. Dzięki systemowi opisanemu w tej książce uniknąłem strat na GPW
NIE PLATFORMI...
8 lat temu
Fundusze to jedna wielka ściema ,wybrałem Pioniera w 1999 roku aby ocalić świadectwa udziałowe z przekrętu Janusza Lewandowskiego ,dziś po tylu latach mają znikomą wartość materialną ,tak Lewandowski zrobił ze mnie klasę średnią .
wojas1911
8 lat temu
Żadne fundusze nie przynoszą zysków ,jedynie dla prezesów tych towarzystw.Chcesz zarobić parę groszy od kapitału załóż lokatę terminową byle jaka ale lokatę w najgorszym razie będziesz miał tyle ile wpłaciłeś.[QUOTE] 016-09-13 08:58 [/QUOTE]
AAA
8 lat temu
TYLKO PROSZĘ POTEM NIE ZAWRACAĆ RESZCIE POLAKÓW GŁOWY SWOJĄ SPEKULACYJNO-SPEKTAKULARNĄ WTOPĄ
kaczkarz
8 lat temu
Cierpliwości, za parę miesięcy zauważymy kolejny Pisi "sukces"..... Nudna deflacji ustąpi miejsca żwawej inflacji.....