Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ponad miliard złotych popłynął do funduszy inwestycyjnych

Ponad miliard złotych popłynął do funduszy inwestycyjnych

Fot. Fotolia

1,2 miliarda złotych - o tyle więcej pieniędzy wpłacili w sierpniu klienci do funduszy inwestycyjnych niż z nich wypłacili. Inwestorzy wciąż w większości wybierają fundusze charakteryzujące się niższym poziomem ryzyka.

Jak podaje firma Analizy Online zajmująca się monitoringiem rynku funduszy inwestycyjnych w Polsce, największą popularnością cieszą się fundusze gotówkowe i pieniężne, a więc te, które mają gwarantować klientowi przede wszystkim bezpieczeństwo zgromadzonych środków - w ich przypadku przewaga wpłat nad wypłatami sięgnęła aż 550 milionów złotych.

Klienci chętnie inwestowali też oszczędności w funduszach dłużne - w sierpniu przewaga wpłat nad wypłatami wyniosła 189 milionów złotych (fundusze oparte na krajowych papierach dłużnych) i 139 milionów złotych (fundusze oparte na papierach zagranicznych).

Klienci w obawie o możliwość straty części środków wciąż uciekają od funduszy akcji. W sierpniu wypłacili z nich o 57 milionów złotych więcej niż do nich wpłacili (fundusze akcji polskich). Fundusze akcji zagranicznych odnotowały z kolei odpływ netto w wysokości 48 milionów złotych.

obligacje, akcje, gpw, fundusze inwestycyjne
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
tom
2016-09-13 09:54
Polityka potrafi się przysłużyć gospodarce, giełdzie i walucie. Żeby skutecznie inwestować w akcje, waluty, surowce czy fundusze nie powinno się tego robić pod wpływem emocji. Trzeba mieć system. Jest dobra książka o inwestowaniu w fundusze "Jak stworzyć system transakcyjny do inwestowania na giełdzie" - praktyczna, krok po kroku i polskie realia. Dzięki systemowi opisanemu w tej książce uniknąłem strat na GPW
NIE PLATFORMIE
2016-09-13 09:46
Fundusze to jedna wielka ściema ,wybrałem Pioniera w 1999 roku aby ocalić świadectwa udziałowe z przekrętu Janusza Lewandowskiego ,dziś po tylu latach mają znikomą wartość materialną ,tak Lewandowski zrobił ze mnie klasę średnią .
wojas1911
2016-09-13 09:08
Żadne fundusze nie przynoszą zysków ,jedynie dla prezesów tych towarzystw.Chcesz zarobić parę groszy od kapitału załóż lokatę terminową byle jaka ale lokatę w najgorszym razie będziesz miał tyle ile wpłaciłeś.
016-09-13 08:58
Pokaż wszystkie komentarze (8)