Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

AccorInvest kupi akcje Orbisu od Accor, ogłosi wezwanie na wszystkie walory

0
Podziel się:

Accor zawarł wiążącą umowę sprzedaży 85,8% akcji Orbisu na rzecz AccorInvest Group po cenie 115 zł za walor, podał Orbis. AccorInvest ogłosi wezwanie na wszystkie akcje Orbisu.

AccorInvest kupi akcje Orbisu od Accor, ogłosi wezwanie na wszystkie walory
bEDDPqTF

"Sprzedaż akcji emitenta przez Accor S.A. zostanie przeprowadzona w drodze publicznego wezwania na wszystkie akcje emitenta również po cenie 115 zł za jedną akcję emitenta, o zamiarze ogłoszenia którego AccorInvest jutro planuje zawiadomić Komisję Nadzoru Finansowego. Zgodnie z uzyskaną od Accor S.A. informacją zamknięcie transakcji sprzedaży akcji emitenta ma nastąpić do końca pierwszego kwartału 2020 r." - czytamy w komunikacie.

W związku z planowanym ogłoszeniem wezwania, zarząd Orbisu podjął decyzję o wstrzymaniu analiz dotyczących możliwości realizacji programu odkupu akcji w celu ich umorzenia, o których rozpoczęciu poinformował 13 listopada 2019 r., do czasu poznania wyników wezwania, podano także.

AccorInvest jest inwestorem, właścicielem i operatorem hotelowym, obecnym w 26 krajach z 857 hotelami zarządzanymi przez Accor. Grupa inwestuje w konsolidację swojego portfela nieruchomości poprzez modernizacje i nowe projekty rozwojowe w Europie.

bEDDPqTH

"AccorInvest i Accor współpracują, aby zapewnić najwyższą jakość usług, dużą satysfakcję i najlepsze doświadczenia gościom hotelowym. AccorInvest rozpoczął swoją działalność jako inwestor, właściciel i operator hoteli w następstwie strategicznej transformacji Accoru, zainicjowanej w 2013 roku" - czytamy dalej.

Orbis SA to największa w Polsce i w Europie Wschodniej grupa inwestująca w nieruchomości hotelowe. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. Strategicznym inwestorem Orbisu jest Accor SA.

bEDDPqUi
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)