Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
05.02.2020 14:52

Adventum International kupił Katowice Business Park

Adventum International, zarządca funduszy inwestycyjnych z siedzibą na Malcie, przejął budynek biurowy Katowice Business Point o powierzchni 17,5 tys. m2, podała spółka. 11-kondygnacyjny budynek klasy A to siedziba Tauron Polska Energia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Transakcja jest kolejnym krokiem milowym dla Adventum, będąc czwartą inwestycją w Europie Środkowo-Wschodniej zrealizowaną przez fundusz nieruchomości Adventum Quartum, sfinalizowaną w ciągu siedmiu miesięcy, podano także.

"Zakup jest potwierdzeniem know-how Adventum International w zakresie kompleksowych budynków, takich jak Katowice Business Point. [...] Nadal poszukujemy możliwości inwestycyjnych w Polsce, na Węgrzech, w Czechach i Rumunii i planujemy zrealizować dwie kolejne transakcje w 2020 roku z Adventum Quartum" - powiedział dyrektor Adventum International Andras Marton, cytowany w komunikacie.

Katowice Business Point (KBP) został wybudowany przez Ghelamco jako flagowy projekt w Katowicach. Zlokalizowany jest w dynamicznie rozwijającej się części miasta, w sąsiedztwie centrum handlowego Silesia City Center.

Adventum Group to spółka grupująca fundusze inwestycyjne skoncentrowane na inwestycjach w rynek nieruchomości w Europie Środkowej i Wschodniej, działający od 2006 roku. Łączne inwestycje zrealizowane w regionie przekraczają 1,5 mld euro.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz