Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Akcjonariusze Eurocashu zdecydowali o wypłacie 1 zł dywidendy na akcję

0
Podziel się:

Warszawa, 09.05.2019 (ISBnews) - Akcjonariusze Eurocashu zdecydowali o wypłacie dywidendy w wysokości 1 zł na akcję, podała spółka.

Akcjonariusze Eurocashu zdecydowali o wypłacie 1 zł dywidendy na akcję

"Zarząd Eurocash spółka akcyjna z siedzibą w Komornikach, informuje, że uchwałą nr 5 z dnia 9 maja 2019 roku zwyczajne walne zgromadzenie Eurocash postanowiło o wypłacie dywidendy z zysku spółki. Zwyczajne walne gromadzenie Eurocash S.A. postanowiło, iż osoby będące akcjonariuszami spółki w dniu 29 maja 2019 roku otrzymają dywidendę w wysokości 1 na jedną akcję spółki; dywidenda będzie płatna do dnia 19 czerwca 2019 roku" - czytamy w komunikacie.

W kwietniu ub. roku akcjonariusze Eurocashu zdecydowali o wypłacie dywidendy z kapitału zapasowego w wysokości 0,73 zł na jedną akcję.

W 2018 roku spółka miała 109,64 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 33,31 mln zł straty rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 149,62 mln zł wobec 71,71 mln zł straty rok wcześniej.

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych oraz wsparciem marketingowym dla niezależnych polskich przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną. Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają ponad 14 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep czy Gama. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)