Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Akcjonariusze Sfinks Polska zdecydują 31 VIII m.in. o dalszym istnieniu spółki

0
Podziel się:

Akcjonariusze Sfinks Polska zdecydują podczas zwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 31 sierpnia m.in. o dalszym istnieniu spółki oraz o pokryciu straty netto za 2019 r., w wysokości 16,69 mln zł, z zysków z lat przyszłych, podano w projektach uchwał.

Akcjonariusze Sfinks Polska zdecydują 31 VIII m.in. o dalszym istnieniu spółki

"Zamieszczenie w planowanym porządku obrad uchwały w sprawie dalszego istnienia spółki spowodowane jest stratami wykazanymi w sprawozdaniu z sytuacji finansowej spółki na dzień 31 grudnia 2019 roku, które przewyższają sumę kapitałów zapasowego i rezerwowych oraz jedną trzecią kapitału zakładowego. Zgodnie z art. 397 k.s.h. w takiej sytuacji zarząd obowiązany jest niezwłocznie zwołać walne zgromadzenie celem powzięcia uchwały dotyczącej dalszego istnienia spółki. Zarząd rekomenduje walnemu zgromadzeniu głosowanie za uchwałą w sprawie dalszego istnienia spółki" - czytamy w uzasadnieniu projektu.

Według projektów, akcjonariusze mają także postanowić stratę netto spółki w kwocie 16 686 951,42 zł za okres obrotowy od 01.01.2019r. do 31.12.2019 r. pokryć z zysków przyszłych okresów".

Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji Sfinks jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)