Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
17.03.2020 18:13

Alior Leasing wprowadza możliwość istotnego obniżenia raty leasingowej

Alior Leasing wprowadza możliwość bardzo istotnego obniżenia wysokości raty leasingowej przez okres 3 miesięcy, w zgodzie z rekomendacjami rządu oraz wypracowanymi przez Związek Banków Polskich (ZBP) propozycjami dla kredytobiorców i leasingobiorców, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nie tylko sektor bankowy obiecuje pomoc dla przedsiębiorców poszkodowanych przez pandemię koronawirusa. Pakiet ulg przygotował również Alior Leasing. Jednym z kluczowych udogodnień będzie - w uzasadnionych przypadkach - możliwość bardzo istotnego obniżenia wysokości raty leasingowej przez okres 3 miesięcy. Pomoc będzie udzielana klientom, których problemy finansowe wynikają wprost z ograniczeń lub obostrzeń wynikających z pandemii. Firma ma tu na uwadze klientów z branż szczególnie zagrożonych ekonomicznie sytuacją związaną z koronawirusem" - czytamy w komunikacie.

Usługa może być uruchomiona za pośrednictwem telefonu oraz drogą elektroniczną. Wystarczy, aby klient złożył uproszczony wniosek.

"Nasze działania wpisują się w inicjatywę Związku Banków Polskich odnośnie kredytobiorców. Leasing to bowiem alternatywny do kredytu bankowego produkt dla polskich przedsiębiorców. W okresie tak poważnego zagrożenia dla płynności finansowej często tworzonych latami rodzimych przedsiębiorstw, czujemy się jako Alior Leasing w obowiązku udzielić im wszelkiej możliwej pomocy" - powiedział prezes Maciej Tymusz, cytowany w komunikacie.

Alior Leasing podkreślił, że małe i średnie oraz mikroprzedsiębiorstwa stanowią istotny element portfela Alior Leasing i strategii spółki. To właśnie one są - w ocenie Alior Leasing - szczególnie eksponowane na ryzyko przestojów w biznesie w związku z zagrożeniem koronawirusem. Firma zapowiedziała, że będzie szczególnie przyglądać się zwłaszcza temu segmentowi rynku.

"To nasza szczególna odpowiedzialność, by na miarę naszych możliwości wspomóc polskich przedsiębiorców w tym trudnym dla sytuacji gospodarczej momencie. Tak pojmujemy nie tylko naszą rolę jako instytucji finansowej, pełniącej funkcję instytucji zaufania społecznego, ale też naszą szczególną pozycję partnera dla polskich firm" - dodał prezes.

Alior Leasing to spółka z grupy Alior Banku. Udzielone przez nią w 2018 roku finansowanie wyniosło blisko 3,26 mld zł, z czego 2,9 mld zł stanowiły pojazdy, dzięki czemu firma umocniła swoją pozycję w pierwszej 10 firm leasingowych.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-03-2020

AqqTak z ciekawości - raty leasingowe na maszyny do przetwórstwa, produkcji lub innego wsparcia biznesu, czy na SUVy z segmentu premium dla całej … Czytaj całość

18-03-2020

humelOferta Alior Leasing to jest jakas kpina. Mowili o zawieszeniu w placeniu rat na trzy miesiace i przedluzenie umowy o trzy miesiace.A przyslali oferte … Czytaj całość

23-03-2020

adaskostmam tą NIE PRZYJEMNOŚĆ posiadać leasing w tej firmie ... wszystko pieknie przed zawarciem ... potem tragedia .. Zdoili mnie na maksa ... Oc z Ac na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)