Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
24.03.2020 12:40

Alumetal planuje 73 mln zł wydatków inwestycyjnych w 2020 r.

Alumetal planuje 73 mln zł wydatków inwestycyjnych w 2020 r. przy zachowaniu pewnej elastyczności co do projektów efektywnościowych, poinformował dyrektor finansowy Przemysław Grzybek.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nasze założenia to 73 mln zł wydatków inwestycyjnych. Główne wydatki to, oczywiście, modernizacja zakładu w Kętach i w tym obszarze nie przewidujemy istotnych zmian" - powiedział Grzybek podczas telekonferencji.

Oprócz standardowych wydatków doposażeniowych czy odtworzeniowych, spółka zaplanowała też przedsięwzięcia o charakterze efektywnościowym.

"Gdyby się okazało, że sytuacja z pandemią idzie w bardzo złą stronę i realizuje się negatywny scenariusz, to mamy pewną elastyczność, żeby niektóre z tych przedsięwzięć przesunąć na okres późniejszy" - dodał.

"Nie spodziewamy się dużej różnicy w stosunku do naszego pierwotnego planu, jeśli chodzi o wydatki inwestycyjne, ale pewną elastyczność mamy" - podsumował.

Na modernizację zakładu w Kętach spółka wydała 22,4 mln zł w 2019 r., a od początku projektu 22,7 mln zł. Zaktualizowany capex całego projektu wynosi 67,8 mln zł. Zgodnie z założeniami, modernizacja zakładu w Kętach ma zwiększyć zdolności produkcyjne Alumetalu do 270 tys. ton rocznie z obecnych 250 tys. ton rocznie.

W 2019 r. łączne wydatki inwestycyjne Alumetalu wzrosły o 3% r/r do poziomu 35,2 mln zł.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 383,81 mln zł w 2019 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz