Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Alumetal zakłada przesunięcie kilku mln zł nakładów inwestycyjnych na 2021 r.

0
Podziel się:

Alumetal zakłada przesunięcie części nakładów inwestycyjnych zaplanowanych na ten - kilku milionów złotych - na 2021 r., poinformowała prezes Agnieszka Drzyżdżyk.

Alumetal zakłada przesunięcie kilku mln zł nakładów inwestycyjnych na 2021 r.

"Co do planowanych wydatków inwestycyjnych, z uwagi na pewne przesunięcia w harmonogramach - czyli czynniki zewnętrzne, widzimy przesunięcie części wydatków, w kwocie kilku milionów złotych, z tego roku na rok 2021 r. W sumie ciągle wielkość wydatków inwestycyjnych to ok. 70 mln zł" - powiedziała Drzyżdżyk podczas telekonferencji.

W marcu Alumetal zakładał 73 mln zł wydatków inwestycyjnych w 2020 r. przy zachowaniu pewnej elastyczności co do projektów efektywnościowych.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 383,81 mln zł w 2019 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)