Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Alumetal zakłada utrzymanie wolumenu rocznej sprzedaży powyżej 200 tys. ton

0
Podziel się:

Alumetal spodziewa się utrzymania wolumenu sprzedaży z ostatnich 12 miesięcy na poziomie powyżej 200 tys. ton po dwóch kwartałach 2019 roku, podała prezes i dyrektor zarządzająca Agnieszka Drzyżdżyk.

Alumetal zakłada utrzymanie wolumenu rocznej sprzedaży powyżej 200 tys. ton

W I kwartale 2019 r. spółka osiągnęła rekordowy wolumen sprzedaży na poziomie 54,4 tys. ton, w efekcie czego sprzedaż w okresie ostatnich 12 miesięcy po raz pierwszy w historii przekroczyła 200 tys. ton.

"Po drugim kwartale utrzymamy dwójkę z przodu, jeśli chodzi o sprzedaż w ostatnich 12 miesiącach" - zapowiedziała Drzyżdżyk na konferencji prasowej.

"Jest jeszcze za wcześnie, żeby przesądzić, czy uda się utrzymać ten poziom również w całym 2019 roku. Dopiero rozpoczynamy kontraktację na III kwartał. Na pewno jest na to potencjał, ale gdyby miało to oznaczać ujemną marżę, nie będziemy tym zainteresowani" - powiedziała Drzyżdżyk w rozmowie z ISBnews w kuluarach konferencji.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r.

Piotr Apanowicz

Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)