Notowania

górnictwo
20.08.2019 14:34

Alumetal zakłada, że dług netto do EBITDA nie wzrośnie istotnie do końca roku

Alumetal zakłada, że jego wskaźnik zadłużenia netto do EBITDA na koniec 2019 r. nie będzie na poziomie istotnie wyższym niż 1x odnotowane po I półroczu, poinformowali członkowie zarządu.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zadłużenie netto aktualnie jest na poziomie 1x EBITDA. Jest to bardzo dobry poziom, zdrowy, z tendencją do utrzymania w końcówce tego roku" - powiedziała prezes Agnieszka Drzyżdżyk podczas konferencji prasowej.

Dyrektor finansowy Przemysław Grzybek wskazał, że poziom wskaźnika na koniec roku będzie zależał od sytuacji na rynku - poziomu produkcji, sprzedaży i cen.

"Ten wskaźnik może trochę wzrosnąć, ale nie będzie na istotnie wyższym poziomie" - powiedział.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 655 mln zł w 2018 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz