Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

AmRest sprzeda 100% udziałów w PizzaPortal firmie Glovoapp23

0
Podziel się:

AmRest Holdings SE podpisał z Glovoapp23 S.L. umowę sprzedaży przez AmRest 100% udziałów w Restaurant Partner Polska Sp. z o.o. (PizzaPortal) na rzecz Glovo za łączną cenę 30 mln euro plus 5 mln euro kwoty warunkowej ("earn-out"), podała spółka. 

AmRest sprzeda 100% udziałów w PizzaPortal firmie Glovoapp23

"Rozliczenie ceny sprzedaży może nastąpić częściowo w udziałach Glovo, a częściowo w gotówce. Finalizacja transakcji jest uzależniona od spełnienia określonych w umowie warunków, zwyczajowo występujących w transakcjach fuzji i przejęć" - czytamy w komunikacie.

Glovoapp23 S.L. jest właścicielem aplikacji Glovo - jednej z wiodących w Europie platform do zamawiania online oraz dowozu posiłków i innych dóbr konsumpcyjnych. Obecnie Glovo ma ponad 5,5 mln użytkowników i 16 000 stowarzyszonych partnerów. Platforma funkcjonuje w 202 miastach w 26 krajach w rejonie Europy, Środkowego Wschodu, Sub-Afryki oraz Ameryki Południowe, podano także.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w m.in. Europie Zachodniej, Rosji oraz Chinach. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,55 mld zł w 2018 r.

giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)