Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek spożywczy
23.03.2020 08:48

AmRest tymczasowo zamknie 143 restauracje własne w Hiszpanii

AmRest zainicjował procedury dotyczące tymczasowej redukcji zatrudnienia z uwagi na siłę wyższą, w oparciu o zapisy dekretu królewskiego z mocą ustawy w sprawie pilnych i nadzwyczajnych środków w celu stawienia czoła gospodarczym i społecznym skutkom COVID-19 (ERTE), podała spółka. W związku z ERTE AmRest planuje tymczasowo zamknąć 143 restauracje własne w Hiszpanii

Podziel się
Dodaj komentarz

ERTE obejmie maksymalnie 3 666 pracowników, którzy stanowią 93% pracowników AmRest w Hiszpanii (7,1% na poziomie Grupy), podano.

"W związku z ERTE AmRest planuje tymczasowo zamknąć 143 restauracje własne w Hiszpanii prowadzone pod markami: KFC, La Tagliatella, Bacoa and Blue Frog" - czytamy w komunikacie.

Opisana inicjatywa jest częścią działań, które Grupa podejmuje w celu złagodzenia skutków kryzysu związanego z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, podkreślono.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w m.in. Europie Zachodniej, Rosji oraz Chinach. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,96 mld zł w 2019 r.

Tagi: rynek spożywczy, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz