Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
04.02.2020 09:21

Anwim chce dystrybuować 70-75% paliw poprzez sieć Moya w 2020 roku

Udział sieci Moya w łącznej sprzedaży paliw przez Grupę Anwim rośnie średnio o 10-15 pkt proc. rocznie. W 2020 roku za pośrednictwem sieci stacji Moya ma już trafiać do sprzedaży nawet 70-75% łącznego wolumenu grupy, poinformował ISBnews członek zarządu, dyrektor ds. zaopatrzenia logistyki i klientów kluczowych Anwim Zbigniew Łapiński.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jeszcze w 2018 roku udział sieci Moya w całym wolumenie sprzedaży Grupy Anwim wynosił poniżej 50%. Już w 2019 roku było to istotnie powyżej 50%, a w tym roku spodziewamy się nawet 70-75%" - powiedział Łapiński w rozmowie z ISBnews.

"Naszą misją jako spółki jest dostarczanie produktu bezpośrednio do klientów końcowych. Już dzisiaj 80% dystrybuowanego przez nas wolumenu trafia do ostatecznych odbiorców, na stacje paliw, w tym sieci Moya lub firm transportowych" - dodał.

W ocenie Łapińskiego, krajowy rynek paliw znajduje się na progu bardzo dużych, strukturalnych zmian, związanych z procesem przejęcia Grupy Lotos przez PKN Orlen.

"Realia funkcjonowania w tym biznesie bez wątpienia ulegną zmianie, zarówno w segmencie detalicznym, jak i hurtowym. Będziemy chcieli się odnaleźć w tej nowej rzeczywistości nie tylko jako obserwator, ale i uczestnik, aby ta sytuacja nas wzmocniła, a nie osłabiła" - podkreślił członek zarządu Anwimu.

"To wszystko będzie najprawdopodobniej wymagało aktualizacji strategii grupy na kolejne lata" - dodał.

Jednocześnie Łapiński na pytanie o możliwe opcje na przyszłość dla Grupy Anwim stwierdził, że zarząd konsekwentnie realizuje strategię budowania pozycji rynkowej poprzez rozwój organiczny oraz ewentualne atrakcyjne akwizycje.

Spółka Anwim od 2009 roku zarządza niezależną siecią stacji paliw pod marką Moya, która na koniec 2019 r. liczyła 240 placówek i była szóstą największą siecią stacji paliw w Polsce. Plany zakładają powiększenie sieci do 350 obiektów do 2023 r.

Piotr Apanowicz

Tagi: handel detaliczny, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz