Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Anwim wnioskuje do UOKiK ws. nabycia części mienia BM Reflex

0
Podziel się:

Anwim złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie nabycia części mienia spółki BM Reflex, podał Urząd.

Anwim wnioskuje do UOKiK ws. nabycia części mienia BM Reflex
bEsmtkdN

Wniosek wpłynął 17 czerwca br., sprawa jest w toku.

"Przedmiotem zgłoszenia jest zamiar koncentracji polegającej na nabyciu przez spółkę Anwim S.A. z siedzibą w Warszawie części mienia przedsiębiorcy BM Reflex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. z siedzibą w Łodzi w drodze zawarcia umów sprzedaży nieruchomości zabudowanych stacjami paliw oraz przejęcia praw i obowiązków z umów dzierżawy lub poddzierżawy nieruchomości zabudowanych stacjami paliw" - czytamy w komunikacie.

Na początku tygodnia Anwim - właściciel marki Moya - podał, że podpisał umowę przedwstępną na akwizycję sieci bezobsługowych stacji paliw eMILA. Jak wówczas informowano, transakcja zostanie sfinalizowana po wydaniu zgody przez UOKiK.

bEsmtkdP

W ramach kontraktu Anwim przejmie w 2020 roku 26 obiektów należących do tej pory do spółki BM Reflex z opcją na dokupienie dodatkowych czterech w 2021 r.,

Głównym przedmiotem działalności Anwim S.A. jest hurtowa sprzedaż paliw płynnych oraz detaliczna sprzedaż paliw na stacjach własnych oraz partnerskich w ramach sieci stacji paliw MOYA. Obszar działalności Anwim S.A. obejmuje terytorium Polski.

BM Reflex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. prowadzi działalność w zakresie handlu hurtowego i detalicznego paliwami na stacjach paliw oraz działalność konsultingową w obszarze paliw płynnych na terytorium Polski.

bEsmtkeq
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)