Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Archicom sprzedał 220 lokali, przekazał 188 w II kw. 2020 r.

0
Podziel się

Archicom sprzedał 220 lokali w II kw. wobec 349 rok wcześniej, a przekazał w tym czasie 188 (wobec 730 w II kw. 2019 r.), podała spółka. Łącznie w I półroczu 2020r. spółka sprzedała 513 lokali, przenosząc własność 690 lokali aktami notarialnymi (rok wcześniej odpowiednio: 755 i 887).

Archicom sprzedał 220 lokali, przekazał 188 w II kw. 2020 r.
(money.pl)
bEgwXluJ

"Wyniki sprzedaży w II kwartale - biorąc pod uwagę wymagającą sytuację rynkową spowodowaną pandemią - są satysfakcjonujące. Decyzje naszych klientów utwierdzają nas w przekonaniu, że niezmiennie warto dbać o produkt. Kupujący entuzjastycznie zareagowali na przygotowaną przez nas tarczę ochronną, zapewniającą bezpieczeństwo transakcji i dofinansowanie w niepewnym okresie rynkowym. Nadal zbyt wcześnie, żeby mówić o pełnej odbudowie popytu, patrząc jednak na wyniki branży, spowolnienie dotknęło nas w mniejszym stopniu niż konkurentów" - powiedział członek zarządu Tomasz Ślęzak, cytowany w komunikacie.

"Kontynuujemy działania mające na celu pozyskanie strategicznego partnera, a naszą atrakcyjność i mocną pozycję potwierdza znaczący odzew rynku. Miniony kwartał to dla nas również transakcja sprzedaży biurowca City One oraz z sukcesem uplasowane kolejne serie obligacji o łącznej wartości 27 mln zł - oba zdarzenia są dobrymi prognostykami na drugą połowę roku" - dodał Ślęzak.

Grupa Archicom to ogólnopolski deweloper, lider wrocławskiego rynku mieszkaniowego realizujący projekty także w Krakowie, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. Spółka jest notowana na GPW od 2016 r. W 2019 r. deweloper sprzedał łącznie 1 462 lokale i podpisał 1 382 akty notarialne przekazania mieszkań.

bEgwXlvm
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)