Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ARP odstąpi od umowy nabycia ST3 Offshore

0
Podziel się

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) zamierza odstąpić od umowy nabycia przedsiębiorstwa od ST3 Offshore w związku z niezrealizowaniem jej koniecznych warunków, podała Agencja.

ARP odstąpi od umowy nabycia ST3 Offshore
bCYBwhWZ

"3 stycznia br. w wyniku niezrealizowanych koniecznych warunków z przedwstępnej warunkowej umowy nabycia przedsiębiorstwa od ST3 Offshore, na konto ARP S.A. wróciły zabezpieczone na depozycie środki. Następnym krokiem będzie złożenie przez ARP S.A. oświadczenia o odstąpieniu od umowy" - czytamy w komunikacie.

W prowadzonym przez ARP procesie potencjalnego przejęcia ST3 Offshore nie uzyskano pozytywnego wyniku testu prywatnego inwestora.

"Jest to równoznaczne z brakiem biznesowego uzasadnienia zaangażowania kapitałowego. Inwestycja obarczona jest również wysokim ryzykiem uznania jej za niedozwoloną pomoc publiczną. Dlatego przejęcie przedsiębiorstwa ST3 Offshore przez ARP S.A. nie jest możliwe" - czytamy dalej.

bCYBwhXb

Agencja podkreśliła też, że w wyniku kilkumiesięcznych analiz, dotyczących możliwości wsparcia ST3 Offshore, rozpatrywane były różne scenariusze.

"Wyżej wskazane okoliczności powodują, że ARP S.A. nie ma ekonomicznych podstaw do zaangażowania jakichkolwiek środków finansowych" - podsumowano.

ST3 Offshore to producent stalowych fundamentów morskich farm wiatrowych.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) to spółka Skarbu Państwa, działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Od początku działalności (1991 r.) odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. W okresie transformacji ARP S.A. uratowała tysiące miejsc pracy, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa. Portfel spółek ARP S.A. obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji. ARP S.A. zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: SSE Euro-Park Mielec oraz TSSE Euro-Park Wisłosan. Siedziba główna ARP S.A. znajduje się w Warszawie. Agencja ma również oddziały w Katowicach, Mielcu oraz Tarnobrzegu, biura w Radomiu i Wrocławiu.

bCYBwhXC
energetyka
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)