Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ARP zakupiła 300 tys. testów na koronawirusa

2
Podziel się

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) zakupiła 300 tys. testów na obecność SARS-CoV-2, część z nich dotarła już do Polski, podała ARP.

ARP zakupiła 300 tys. testów na koronawirusa
bErGhZgB

"Zakupiliśmy 300 000 testów na koronawirusa SARS-CoV-2 za łączną kwotę 6 mln zł. Już dziś 150 000 z nich dotarło na Okręcie" - poinformowała ARP na swoim profilu na Twitterze.

Dodała, że testy "zostaną przekazane do RCKiK (Regionalnego Centrum Krwidawstwa i Krwiolecznictwa) w Warszawie, jednostki podległej Ministerstwu Zdrowia".

W Polsce dotychczas potwierdzono 3149 zachorowań na koronawirusa, 59 osób zmarło.

bErGhZgD

Agencja Rozwoju Przemysłu to spółka Skarbu Państwa, działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Od początku swojej działalności (1991 r.) odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. W okresie transformacji ARP S.A. uratowała tysiące miejsc pracy, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa. Portfel spółek ARP S.A. obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji.

bErGhZhe
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
jAcek
rok temu
Agencji Rezerw Materiałowych (odpowiedzialna za zakupy materialow dla szpitali) zamiast sprzetu dla szpitali kupowala POLSKI WEGIEL, ktory lezy na skladowisku w Ostrowie Wielkopolskim.("Gazeta Wyborcza" ustaliła, że w lutym Agencja kupowała… węgiel, by ugasić górnicze protesty.) Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) zakupiła 300 tys. testów. I mamy ARP zamiast rozwojem zajmuje sie aptekarstwem. ARM zamiast zamiast rezerwami szpitalnymi zajmuje sie handlem weglem (nie pierwszy raz). A rzad zamiast rzadzeniem zajmuje sie wprowadzaniem dyktatury
Kroolik
rok temu
Ja prdl, 20 zł za jeden test i nie można zakupić tego 10 milionów, żeby każdy mógł się przebadać?! Zamiast kompletnie niszczyć gospodarkę, nie lepiej po prostu wszystkich przetestować i oddzielić tylko chorych? Kurła, sam zapłacę za testowanie wszystkich moich pracowników, byle tylko normalnie otworzyć firmę. PIS podejmuje decyzje jakby siekierą walił po łbach, zamiast użyć skalpela. Ewidentnie nie ogarniają tej epidemii.