Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ASI nabył portfel farm PV w Polsce o mocy 40,4 MW od Green Genius

1
Podziel się:

Aberdeen Standard Investments (ASI) oraz Green Genius - spółka należąca do Modus Group - sfinalizowały transakcję, w ramach której ASI nabędzie 100% udziałów w portfelu naziemnych farm fotowoltaicznych (PV) o mocy zainstalowanej 40,4 MW, podał Green Genius. Strony nie ujawniają wartości transakcji.

ASI nabył portfel farm PV w Polsce o mocy 40,4 MW od Green Genius

"Pragniemy aktywnie pomagać Polsce w przejściu na odnawialne źródła energii. Intensyfikujemy naszą współpracę z Green Genius, jednocześnie kontynuując inwestycje w wysokiej jakości aktywa infrastrukturalne w Europie. Koncentrujemy się przede wszystkim na projektach spełniających nasze rygorystyczne kryteria środowiskowe, społeczne i zarządcze (ESG), których doskonałym przykładem jest portfolio farm fotowoltaicznych w Polsce" - powiedział dyrektor infrastruktury gospodarczej ASI Dominic Helmsley, cytowany w komunikacie.

Cały portfel został zaprojektowany i wybudowany przez Green Genius i obejmuje 41 projektów o łącznej zainstalowanej mocy 40,4 MW. Każdy z nich objęto 15-letnim kontraktem różnicowym, który jest mechanizmem wsparcia gwarantującym niezmienność cen za energię elektryczną. Farmy te są zlokalizowane w Polsce, w przeważającym stopniu na zachodzie i północnym-zachodzie kraju.

Transakcja została zrealizowana przez należący do ASI fundusz SL Capital Infrastructure II (SLCI II).

To już druga transakcja między ASI i Green Genius. W lipcu 2019 r. ASI nabyła od Green Genius portfel farm fotowoltaicznych o mocy 45,4 MW. Dla ASI była to pierwsza inwestycja w sektorze infrastruktury energii odnawialnej w Polsce.

"W ciągu ostatnich lat obserwujemy w Polsce szybki wzrost w sektorze energii odnawialnej, a Green Genius jest jednym z największych deweloperów na tym rynku. Przez lata działalności zgromadziliśmy solidne know-how w zakresie rozwoju projektów związanych z energią odnawialną, a nasza współpraca z Aberdeen Standard Investments jest dowodem na to, że Green Genius cieszy się wśród wiodących firm na świecie opinią solidnego partnera. Polska pozostaje naszym kluczowym rynkiem, gdzie właśnie rozpoczęliśmy budowę trzeciego portfela farm fotowoltaicznych. Jesteśmy również w trakcie nabywania projektów dla czwartego portfolio i szykujemy się do nadchodzącej aukcji OZE" - skomentował Rusłan Sklepowicz, dyrektor generalny Green Genius, a także członek rady Modus Group, odpowiedzialny za zagadnienia dotyczące OZE.

Po wdrożeniu trzeciego portfela, łączna zdolność produkcyjna projektów wykonanych przez Green Genius w Polsce osiągnie prawie 130 MW. Rocznie będą one generować ponad 136 GWh zielonej energii.

Green Genius specjalizuje się w rozwoju inwestycji OZE (opartych na biogazie i energii słonecznej) w 8 państwach europejskich.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Semper Poland
2 lata temu
Jeszcze długa droga do wyzbycia się węgla w energetyce, ale dobrze, że wogóle ktoś postanowił coś z tym zrobić, przez to nie będzie tyle tego śmierdzącego smogu, a i utworzą się nowe miejsca pracy, i mniej ludzi będzie ginęło w np. kopalniach