Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Backlog ZUE wynosił 1,76 mld zł netto na koniec czerwca 2020 roku

0
Podziel się:

Portfel zamówień ZUE wynosił 1,76 mld zł netto na koniec czerwca 2020 roku, w tym 1,74 mld zł stanowiły roboty budowlane zapewniające realizację prac w latach 2020-2023, podała spółka

Backlog ZUE wynosił 1,76 mld zł netto na koniec czerwca 2020 roku
bEDlBsdh

"Zamówienia ZUE z tytułu działalności budowlanej stanowią największą pozycję w portfelu zamówień grupy. Na dzień sporządzenia niniejszego sprawozdania zakontraktowane roboty budowlano montażowe to wartość 1 740 mln zł netto zapewniające realizację prac w latach 2020-2023. W zakresie działalności projektowej wartość podpisanych umów do realizacji wynosi 8,8 mln zł netto. Natomiast portfel przyjętych zamówień na dostawy materiałów i urządzeń wynosi 14 mln zł netto" - czytamy w komunikacie.

W celu zabezpieczenia realizacji kontraktów ZUE podpisała szereg umów ramowych na dostawy kluczowych materiałów. Do dnia publikacji sprawozdania spółka w 2020 roku pozyskała nowe kontrakty o łącznej wartości ok.134 mln zł netto. Obecnie ma złożone najkorzystniejsze oferty w przetargach o łącznej wartości ok. 500 mln zł netto, podano również.

"Spółki grupy aktywnie biorą udział w przetargach. Grupa zainteresowana jest pozyskaniem kontraktów głównie na rynku krajowym" - podsumowano.

bEDlBsdj

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. Skonsolidowane przychody ZUE wyniosły 996 mln zł w 2019 r.

bEDlBsdK
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)