Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
23.03.2020 11:26

Bank Millennium umożliwia płatności zbliżeniowe bez PIN-u do 100 zł

Bank Millennium zakończył prace nad podniesieniem maksymalnej kwoty płatności zbliżeniowych bez podawania PIN-u do 100 zł, podał bank.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Od 20 marca zdecydowana większość naszych kart płatniczych będzie miała zmieniony limit na 100 zł, wszystkie w ciągu kilku kolejnych dni. Prawidłowe działanie kart będzie zależało również od gotowości operatorów terminali płatniczych. Dla części kart, w celu zmiany limitu z 50 na 100 zł wymagane będzie wykonanie 1 transakcji z fizycznym umieszczeniem karty w terminalu POS bądź bankomacie. Co istotne, dla kart ztokenizowanych i wirtualnych umożliwiających płatności zbliżeniowe telefonem, nie zachodzi konieczność wykonywania jakichkolwiek zmian i od jutra bank jest w pełni gotowy na limit 100 zł bez PIN" - powiedział ekspert systemów płatniczych w Banku Millennium Jacek Pocztarski, cytowany w komunikacie.

Bank przypomniał, że w płatnościach ApplePay oraz GarminPay, które oferuje Bank Millennium, limit ten nie obowiązuje - w miejsce PIN-u stosowana jest biometria urządzenia.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii. Aktywa razem banku wyniosły 98,06 mld zł na koniec 2019 r.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-03-2020

MenNie działa bez pinu .

28-03-2020

klientwczoraj sprawdzałem usługa nie działa w aptece na terminalu

06-05-2020

zzTeż mi to nie działa, ale zakładam, ze dlatego, ze nie miałem okazji od 20 marca umieścić karty fizycznie czy to w POS, czy bankomacie. Kiedyś pewnie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)