Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
19.03.2020 18:34

Bank Millennium umożliwia zawieszenie spłaty kredytu na 3 miesiące

Bank Millennium proponuje klientom znajdującym się w trudnej sytuacji możliwość zawieszenia spłaty rat kredytu na trzy miesiące, bez wychodzenia z domu, podała instytucja. Oferta zawieszenia dotyczy pożyczek gotówkowych i kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W związku z wyjątkową sytuacją epidemiologiczną spowodowaną koronawirusem, Bank Millennium proponuje klientom znajdującym się w trudnej sytuacji możliwość zawieszenia spłaty rat kredytu na trzy miesiące, bez wychodzenia z domu. Oferta zawieszenia dotyczy pożyczek gotówkowych i kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych" - czytamy w komunikacie.

Dokonanie odroczenia spłaty trzech rat dostępne jest telefonicznie w TeleMillennium. W przypadku decyzji pozytywnej, zawieszana jest cała rata kapitałowo-odsetkowa, a okres kredytowania ulega wydłużeniu o czas zawieszenia. Propozycja ta dostępna jest dla klientów, którzy podpisali umowę o kredyt przed 18 marca 2020 r., na dzień wnioskowania nie mają znaczących zaległości w spłacie zobowiązania i złożą oświadczenie o braku możliwości spłaty w związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną koronawirusem, wskazano w materiale.

"W duchu deklaracji złożonej przez Związek Banków Polskich przedstawiamy propozycję ułatwień dla kredytobiorców, będącą częścią wsparcia oferowanego Polakom i polskiej gospodarce w tej szczególnej sytuacji" - skomentował prezes Joao Bras Jorge, cytowany w komunikacie.

W ramach standardowych rozwiązań, dotychczas oferowanych przez Bank Millennium, większość klientów indywidulanych może skorzystać również z jednomiesięcznych wakacji kredytowych, o które można wnioskować za pośrednictwem serwisu internetowego Millenet, a w przypadku kredytów hipotecznych - również telefonicznie za pośrednictwem TeleMillennium, podano także.

Bank poinformował również, że analizuje sytuację i pracuje również nad propozycjami skierowanymi do firm.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii. Aktywa razem banku wyniosły 98,06 mld zł na koniec 2019 r.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-03-2020

KlientDokonanie odroczenia spłaty trzech rat dostępne jest telefonicznie w TeleMillennium. Dlaczego nie on-line 3m-ce a jeden tak haha. Cały dzień na … Czytaj całość

20-03-2020

ArturProśba do redakcji, żeby nie cytować przedstawicieli Banku bez sprawdzania tego w rzeczywistości, Warszawa nadal nie mam możliwości zrobić odroczenia … Czytaj całość

23-03-2020

LucyferBank Millennium oferuje odroczenie 3 rat kredytu hipotecznego ale nie za darmo ponieważ są naliczane odsetki za 3 miesiące odroczenia. Na nic zdało … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (12)