Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bank Pekao objął koronaobligacje PFR na kwotę 6 mld zł 

1
Podziel się

Bank Pekao nabył w ramach pierwszej emisji obligacji Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) papiery o łącznej wartości 6 mld zł, podał bank.

Bank Pekao objął koronaobligacje PFR na kwotę 6 mld zł 
bEpQzQqd

Bank Pekao uczestniczy jako dealer w programie emisji obligacji PFR, w ramach którego będą emitowane obligacje do kwoty 100 mld zł. Środki z emisji obligacji PFR będą finansowały program tarczy antykryzysowej, który wesprze mikrofirmy, MŚP i duże przedsiębiorstwa, podano.

"Tarcza antykryzysowa jest potrzebną i trafnie skrojoną odpowiedzią na aktualne turbulencje. Bez tych działań, polska gospodarka miałaby znacznie gorsze perspektywy. Dlatego efektywna współpraca z Polskim Funduszem Rozwoju, Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz sektorem publicznym leży nie tylko w interesie gospodarki, jako całości, ale także naszych klientów, którym możemy pomóc uchronić się przed ewentualnym kłopotami. W interesie banku jest ochrona swoich klientów i minimalizowanie ryzyka kredytowego, dlatego m.in. bierzemy udział w tarczy antykryzysowej. Współpracujemy także z BGK w ramach Portfelowej Linii Gwarancyjnej z Funduszu Gwarancji Płynnościowych. Limit przydzielony Bankowi Pekao na gwarancje dla średnich i dużych firm wynosi aż 15 mld zł. Mamy więc ogromny potencjał, żeby wspierać swoich obecnych i przyszłych klientów w jak najbardziej łagodnym przejściu przez kryzys" - powiedział p.o. prezesa Banku Pekao Leszek Skiba, cytowany w komunikacie.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.

bEpQzQqG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
straszny film
rok temu
Chyba szybko trzeba wycofać z banku pieniądze bo zaraz ich tam może nie być. Bezwartościowe papiery na taką sumę to musiał być prikaz od samego developera.