Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
19.05.2020 12:26

Bank Pekao wprowadził kredyty z gwarancją dla mikrofirm w ramach programu EaSI

Właściciele mikroprzedsiębiorstw mogą ubiegać się w Banku Pekao o kredyt obrotowy lub pożyczkę do 105 tys. zł z gwarancją w wysokości 80% kwoty kapitału i odsetek kredytowych w ramach programu Unii Europejskiej na Rzecz Zatrudnienia i Innowacji Społecznych (EaSI), podał bank.

Podziel się
Dodaj komentarz

Bank Pekao zmodyfikował ofertę stworzoną w ramach programu Unii Europejskiej na Rzecz Zatrudnienia i Innowacji Społecznych (EaSI), świadczoną na podstawie umowy z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym (EFI).

"Bank Pekao od kilku lat udziela kredytów dla firm rozpoczynających działalność gospodarczą objętych gwarancją EFI EaSI. Wcześniej oferta była skierowana do startupów działających na rynku nie dłużej niż 3 lata. Dzięki wprowadzonym zmianom, grono odbiorców oferty zostało rozszerzone na wszystkich mikroprzedsiębiorców bez względu na czas prowadzenia przez nich działalności gospodarczej. Ma to na celu ułatwienie dostępu do zewnętrznego finansowania najmniejszym firmom, często nieposiadającym długiej historii działalności" - czytamy w komunikacie.

W ramach wprowadzonych modyfikacji zwiększyła się również kwota oferowanych kredytów. Udzielane dotychczas finansowanie w postaci kredytu obrotowego wynosiło maksymalnie 20 tys. zł. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudniające do 9 osób, którego roczne obroty lub całkowity bilans roczny nie przekracza 2 mln euro, może uzyskać w Banku Pekao kredyt obrotowy lub pożyczkę do kwoty 105 tys. zł z zabezpieczeniem gwarancją EaSI w wysokości 80% kwoty kapitału i odsetek kredytowych, podano także.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz