Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
25.03.2020 09:44

Bank Pocztowy umożliwił odroczenie spłaty rat kapitałowych do 6 miesięcy

Bank Pocztowy wprowadził możliwość zawieszenia rat kapitałowych przy spłacie kredytów i pożyczek gotówkowych oraz hipotecznych do 6 miesięcy, podał bank. O tzw. wakacje kredytowe można wnioskować zdalnie - za pośrednictwem systemu bankowości internetowej bądź przez infolinię.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Klienci Banku Pocztowego korzystający z kredytów i pożyczek, gotówkowych oraz hipotecznych mogą wnioskować o tzw. wakacje kredytowe. Zawieszenie rat kapitałowych możliwe jest na okres od 1 do 6 miesięcy - o długości zadecyduje sam klient, który w tym czasie spłacać będzie należne za ten okres odsetki. W przypadku kredytu z ubezpieczeniem, gdy składka płatna jest w ratach, spłata rat składki ubezpieczeniowej odbywa się zgodnie z zapisami umowy kredytowej" - czytamy w komunikacie.

Wniosek o odroczenie rat kapitałowych kredytu należ złożyć na 5 dni przed terminem zapadalności raty. Jeśli wniosek zostanie złożony po tym terminie, prolongata będzie obowiązywać od następnej raty kredytu. Klient zobowiązany będzie spłacić najbliższą ratę w terminie określonym w umowie. Po zakończeniu prolongaty nastąpi rekalkulacja rat (ustalenie nowej wysokości rat z zastosowaniem dotychczasowego okresu kredytowania). Wydłużeniu nie ulegnie okres kredytowania, podano również.

"W trosce o naszych klientów zdecydowaliśmy się zaoferować im zawieszenie rat kapitałowych bez przedłużania okresu kredytowania, a więc bez konieczności podpisywania aneksu do umowy. Nie trzeba będzie przesyłać czegokolwiek listownie czy osobiście stawiać się w placówce. To przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie, bo unikanie niepotrzebnych interakcji jest obecnie najważniejsze. [...] Mam nadzieję, że wakacje kredytowe wprowadzane przez cały sektor bankowy ułatwią Polakom życie w najbliższych miesiącach. Formalności związane z tzw. wakacjami kredytowymi uprościliśmy do minimum" - powiedział prezes Robert Kuraszkiewicz, cytowany w materiale.

Bank Pocztowy nie będzie pobierał żadnych opłat w związku z udzieleniem prolongaty, a możliwość skorzystania z tzw. wakacji kredytowych dostępna jest do odwołania, podkreślono.

Bank Pocztowy świadczy usługi finansowe w urzędach pocztowych i własnych oddziałach w całym kraju. Powstał w 1990 roku w Bydgoszczy.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-03-2020

Billy72Odroczenie rat kapitałowych przy spłacie odsetek to decyzja biznesowa w interesie Banku . Są wpływy i zmniejszenie ryzyka ,że Klient w ogóle … Czytaj całość

25-03-2020

Adam1992Inne Banki potrafią odroczyć cała rate kredytu łącznie z odsetaki , Bank pocztowy jednak woli nadal zarabiać na klientach. Żadna pomoc....

Rozwiń komentarze (2)