Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bank Pocztowy wprowadził w poczet grudnia 2020 rezerwę w kwocie 9,1 mln zł

0
Podziel się

Bank Pocztowy utworzył w poczet roku 2020 dodatkową istotną rezerwę na realizację obowiązku proporcjonalnego zwrotu prowizji w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu, podał bank. Kwota dotworzonej w poczet grudnia ub.r. rezerwy wyniosła 9,1 mln zł, co wraz z utworzoną w październiku ub.r. rezerwą na ten cel w wysokości 3,3 mln zł daje łącznie kwotę 12,4 mln zł rezerw dotworzonych w IV kwartale 2020 r. dla potrzeb rozliczenia prowizji od przedterminowo spłaconych kredytów konsumenckich przed 11 września 2019 r.

Bank Pocztowy wprowadził w poczet grudnia 2020 rezerwę w kwocie 9,1 mln zł
bDAvbmXV

"Powyższa decyzja wynika z rozważanej przez bank, częściowo wprowadzonej, zmiany podejścia banku do rozliczania prowizji od kredytów przedterminowo spłaconych. Nadto bank uwzględnia okoliczność prowadzenia wobec banku postępowania przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów" - czytamy w komunikacie.

W rezultacie szacowany łączny wynik finansowy netto za 2020 r. wyniósł 0,2 mln zł, podano również.

Jednostkowe sprawozdanie finansowe banku za 2020 rok podlega badaniu przez firmę audytorską, co oznacza, że dane finansowe zaprezentowane w raporcie mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie.

bDAvbmXX

Sytuacja płynnościowa i kapitałowa banku pozostaje dobra. Wskaźniki kapitałowe i płynnościowe są wysokie i przekraczają wymagane przez regulatora poziomy, podsumowano.

Bank Pocztowy świadczy usługi finansowe w urzędach pocztowych i własnych oddziałach w całym kraju. Powstał w 1990 roku w Bydgoszczy.

bDAvbmYy
Źródło:
KOMENTARZE
(0)