Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Basell Orlen Polyolefins zwiększył moce produkcyjne polipropylenu o 20%

0
Podziel się:

Basell Orlen Polyolefins (BOP) zakończył projekt związany z rozbudową instalacji Spheripol, w której wytwarzany jest polipropylen (PP), zwiększając potencjał tej wytwórni o 20%, do 480 tysięcy ton, podała spółka.

Basell Orlen Polyolefins zwiększył moce produkcyjne polipropylenu o 20%

Tym samym roczne nominalne moce produkcyjne spółki wzrosły do 900 tysięcy ton poliolefin, ponieważ BOP, poza polipropylenem, wytwarza także polietylen dużej gęstości (HDPE) w instalacji Hostalen, której potencjał wynosi 320 tysięcy ton oraz polietylen małej gęstości (LDPE) w ilości 100 tysięcy ton. Zwiększenie mocy wytwórczej PP przez BOP jest związane z inwestycją PKN Orlen, jednego z udziałowców BOP, w Instalację Metatezy, podano także.

"Był to największy projekt inwestycyjny w BOP od czasu uruchomienia instalacji Spheripol oraz Hostalen we wrześniu 2005 roku" - powiedział powiedział prezes i dyrektor generalny BOP Laurent Hautier, cytowany w komunikaxcie.

"Inwestycja ta wiązała się również z rozbudową platformy logistycznej BOP w celu zapewnienia odpowiedniej przestrzeni magazynowej. Jesteśmy dumni z tego, że dzięki tej inwestycji instalacja PP Spheripol w BOP stała się największą tego typu linią produkcyjną w Europie" - dodał.

Jak ocenił członek zarządu, dyrektor sprzedaży w BOP Jaap Rabou, zwiększenie potencjału PP jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na to tworzywo i stanowi kamień milowy w strategii rozwoju spółki.

"Zwiększone moce pozwolą nam zaspokoić potrzeby przetwórców, którzy są odbiorcami poliolefin pochodzących z naszej płockiej fabryki i umocnić naszą pozycję czołowego producenta i dostawcy PP w Polsce. Dzięki rozbudowanej farmie silosów na platformie logistycznej w Płocku, BOP może oferować rozwiązania, które wpisują się w widoczny już od paru lat rynkowy trend, jakim jest zwiększone zapotrzebowanie na dostawy luzem do odbiorców zlokalizowanych wokół naszych fabryk. Zapewnią nam one utrzymanie pozycji niezawodnego i solidnego dostawcy, który dostarcza odpowiedni produkt na czas, w formie preferowanej przez przetwórców." - skomentował Rabou.

Budowę istniejącej instalacji produkcyjnej Spheripol w Płocku rozpoczęto w 2003 roku i ukończono w 2005. Od tego czasu w BOP wyprodukowano ponad 4 mln ton PP.

Basell Orlen Polyolefins to spółka joint venture, utworzona w 2003 roku przez Basell Europe Holdings i PKN Orlen, która specjalizuje się w produkcji poliolefin. Każdy z partnerów posiada 50% udziałów. BOP jest jedynym producentem poliolefin w Polsce i największym krajowym wytwórcą tworzyw sztucznych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)