Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Best utworzył odpis aktualizujący wartość inwestycji w Kredyt Inkaso

0
Podziel się:

Best, w następstwie analizy danych finansowych i informacji dotyczących grupy kapitałowej Kredyt Inkaso za IV kw. r. obr. 2019/2020 i I kw. r. obr. 2020/2021, utworzył odpis aktualizujący wartość inwestycji w jednostkę stowarzyszoną, podała spółka.

Best utworzył odpis aktualizujący wartość inwestycji w Kredyt Inkaso

"W następstwie analizy pozyskanych nowych informacji zarząd spółki uznał, iż wystąpiły dalsze przesłanki utraty wartości tej inwestycji i oszacował jej wartość na kwotę 51,4 mln zł, tj. o 47,3 mln zł niższą niż zaprezentowana w skróconym skonsolidowanym sprawozdaniu grupy kapitałowej Best S.A. sporządzonym na dzień 30 czerwca 2020 r. Szczegółowy sposób ujęcia powyższego zmniejszenia zostanie zaprezentowany w sprawozdaniach finansowych za III kwartał 2020 r." - czytamy w komunikacie.

Best posiada pakietu 33% akcji Kredyt Inkaso.

Utworzenie odpisu aktualizującego ma charakter wyłącznie księgowy i nie wpływa na sytuację płynnościową spółki oraz grupy kapitałowej Best, zaznaczono.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 222,17 mln zł w 2019 r.

Kredyt Inkaso to firma zarządzającą portfelami wierzytelności. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)