Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

BGK sprzedał w ramach sprzedaży dodatkowej obligacje o wartości 46 mln zł

0
Podziel się

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) sprzedał w ramach sprzedaży dodatkowej 10-letnie obligacje serii FPC0630 o wartości 46 mln zł, podał bank.

BGK sprzedał w ramach sprzedaży dodatkowej obligacje o wartości 46 mln zł
(Adobe Stock)
bErnRuAB

Wcześniej dziś BGK sprzedał obligacje tej serii o wartości nominalnej 4 148,453 mln zł.

Emisję przeprowadzono na rzecz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, którego dysponentem jest prezes Rady Ministrów. Obligacje zabezpieczone są gwarancją Skarbu Państwa. Przetarg po raz pierwszy został zorganizowany przez agenta emisji, którym jest Narodowy Bank Polski (NBP).

Podstawą emisji obligacji jest ustawa z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, podano także.

bErnRuAD

BGK to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK rozwija systemy poręczeń i gwarancji, mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym z ważnych zadań banku jest również wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw. BGK zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.

bErnRuBe
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)