Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Biomed-Lublin zdecydował o emisji do 6 mln akcji serii R, rozpoczyna ABB

0
Podziel się:

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek zdecydowała o podwyższenia kapitału zakładowego do kwoty nie wyższej niż 6 826 041 zł, poprzez emisję nie więcej niż 6 mln nowych akcji serii R, o wartości nominalnej wynoszącej 0,1 zł, podała spółka. Jednocześnie spółka poinformowała o rozpoczęciu przyspieszonego budowania księgi popytu (ABB).

Biomed-Lublin zdecydował o emisji do 6 mln akcji serii R, rozpoczyna ABB

"Celem emisji akcji serii R jest pozyskanie kapitału na: (i) realizacje inwestycji rozwojowych związanych z produktami leczniczymi: szczepionką przeciwgruźliczą BCG oraz ONKO BCG, (ii) spłatę zobowiązań wobec Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, które zostały zabezpieczone hipoteką na nieruchomości spółki oraz (iii) spłatę wszystkich pozostałych zobowiązań układowych spółki. Jednakże w przypadku, gdy wpływy z emisji akcji serii R nie pozwolą na sfinansowanie wszystkich powyższych celów, priorytetem pozostaje pierwszy cel inwestycyjny, a zarząd zastrzega możliwość ograniczenia wielkości emisji akcji serii R do takiej liczby akcji serii R, która pozwoli na sfinansowanie pierwszego celu inwestycyjnego" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie spółka zawarła umowę plasowania akcji z PKO Bank Polski S.A. Oddział - Biuro Maklerskie w Warszawie, działającą jako globalny koordynator, zarządzający księgą popytu oraz agent oferujący.

Proces budowania księgi popytu na akcje rozpocznie się bezpośrednio po publikacji niniejszego raportu bieżącego i zostanie przeprowadzony w trybie przyspieszonego budowania księgi popytu. Po zakończeniu procesu budowania księgi popytu zarząd podejmie uchwałę o ustaleniu ceny emisyjnej akcji oraz ostatecznej liczby oferowanych akcji, podano także.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)