Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Anna Unton
|

Bitcoin wciąż drożeje. Przebił 23 tys. dolarów

15
Podziel się

W środę bitcoin po raz pierwszy w historii przebił 20 tys. dolarów. Wygląda na to, że był to dopiero początek rajdu. W czwartek najpopularniejsza wirtualna waluta kosztuje już ponad 23 tys. dolarów.

Bitcoin wciąż drożeje. Przebił 23 tys. dolarów
W czwartek po południu bitcoin jest notowany po 23 tys. dolarów. (Pixabay)
bDBdzITF

W czwartek po godz. 14.00 jeden bitcoin jest wyceniany na ok. 23,1 tys. dolarów. W ciągu roku wartość najpopularniejszej kryptowaluty (wirtualnej waluty) wzrosła o ponad 240 proc.

Skąd ta hossa? Jak wyjaśnia Reuters, inwestorzy mogą widzieć w kryptowalucie zabezpieczenie przed ryzykiem inflacji, gdy rządy i banki centralne włączają pakiety stymulacyjne w odpowiedzi na pandemię COVID-19.

Wzrost notowań bitcoina jest również napędzany przez rosnące oczekiwania, że ​​stanie się on metodą płatności, a PayPal otworzy się na kryptowaluty.

bDBdzITH
Zobacz także: "Jesteśmy na czerwonej liście". Hotele nie mają co liczyć na finansowanie z banków

Kryptowaluty pojawiły się ponad dekadę temu, ale dopiero w ciągu ostatnich kilku lat zaczęły budzić większe zainteresowanie inwestorów. Bitcoina nazywa się wirtualną walutą, ale z tradycyjnie rozumianą walutą ma na razie niewiele wspólnego (oprócz tego, że można nim w niektórych miejscach płacić). Np. nie ma nad nim kontroli banków centralnych. Nie ma też fizycznej postaci, a wahania jego wartości są bardzo duże.

bDBdzITN

Jeszcze na początku roku jeden bitcoin był wyceniany na około 8 tys. dolarów. Po wybuchu pandemii koronawirusa jego wartość spadła w okolice 6 tys. dolarów. Jednak z miesiąca na miesiąc notowania rosły, a w środę pierwszy raz w historii przekroczyły psychologiczną barierę 20 tys. dolarów.

Już pod koniec listopada były próby przebicia tej granicy, ale za każdym razem kończyło się to korektą notowań. W efekcie jeszcze w piątek bitcoiny chodziły po około 18 tys. dolarów.

Jeden bitcoin w przeliczeniu na naszą walutę kosztuje obecnie ponad 80 tys. zł. Na początku roku było to ok. 27 tys zł.

Notowania bitcoina w ciągu ostatnich 12 miesięcy:

bDBdzITO
bDBdzIUi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
BTC
miesiąc temu
To lecimy to the moon.
piotr
miesiąc temu
a najbardziej irytujące jest to, że media piszą o bitconie TYLKO jak przekracza cenę. Na codzien jest cisza o BTC, za to wiele artykulów o Majdanach, Cichopek, Tancu z gwiazdami, wojnie PO vs PIS itp itd.. wartościowych artykułów poszerzających wiedzę polaków, informacji które mogę przyczynić się do poszerzenia horyzontów, nabrania odwagi do zainteresowania isę inwestycjami - BRAK
AndreVno1
miesiąc temu
Bitcoin idzie w górę bo inwestorzy nie mają już w co inwestować. Akcje na amerykańskim rynku są chorendalnie drogie, złoto na historycznych rekordach więc teraz bitcoin i pewnie akcje na rynkach środkowoeuropejskich i wschodzących.
bDBdzIUj
Goldberg
miesiąc temu
Styczeń 2021 - bitcoin wart 30 tys. USD. Marzec 2021 - bitcoin wart 7,5 tys. USD. Do odważnych świat należy...
piotr
miesiąc temu
Życzyłbym sobie i wszystkim aby artykuły o Bitconie na mainstreamowych mediach pisali fachowcy znający temat, inaczej - ludzie wprowadzani są w błąd. Bitcoin to najlepsza inwestycja ostatniej dekady, w długim terminie ciągle rośnie. Nie wymyśliłem tego sam - kazdy może sprawdzić wykres ceny od 2010 roku.