Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chemia
23.10.2020 17:40

Boruta-Zachem: Projekt InventionBio rekomendowany do dofinansowania z UE

Warszawa, 23.10.2020 (ISBnews) - InventionBio, spółka powiązana z Boruta-Zachem (w trakcie zmiany na Hub.Tech) otrzymała rekomendację Departamentu Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) na dofinansowanie w wysokości 10,7 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, działanie 2.1 Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, podał Boruta-Zachem. Całkowity koszt projektu został określony na około 11,9 mln zł, a jego zakończenie planowane jest 31 grudnia 2020 r. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Planowany projekt dotyczy rozwoju infrastruktury badawczej InventionBio ukierunkowanej na testowanie oraz przygotowanie do masowej produkcji produktów służących zwalczaniu pandemii COVID-19. InventionBio planuje przeprowadzenie testów oraz przygotowanie do masowej produkcji wielofunkcyjnej nanoemulsji o właściwościach biobójczych oraz wielofunkcyjnego ekstraktu z pofermentu o właściwościach biobójczych, poinformowano.

"Planowane jest obecnie przetestowanie pod względem aktywności przeciwwirusowej i przygotowanie do masowej produkcji:

1. Wielofunkcyjnej nanoemulsji o właściwościach biobójczych. Przedmiot zgłoszenia patentowego. Wytworzono prototypy, zwalidowano w warunkach laboratoryjnych. Pozostały do wykonania testy aktywności przeciwwirusowej oraz opracowanie technologii produkcji w skali przemysłowej. Aby to zrealizować, niezbędny jest zakup urządzeń i dopracowania metody badania aktywności przeciwwirusowej będących przedmiotem projektu. Planowany termin zakończenia (nie później niż 31 grudnia 2020 r.). Planowane wdrożenie produktu: koniec grudnia- pierwszy kwartał 2021 r.

2. Wielofunkcyjnego ekstraktu z pofermentu o właściwościach biobójczych. Ekstrakt powstał w opatentowanej technologii biorafinerii, i jest jednym z wyników realizacji projektu 'Biotransformacja i rafinacja kaskadowa śruty roślin oleistych w celu uzyskania surfaktantów, polimerów oraz komponentów paszowych' 1.01.2018 - 31.12.2020. Wytworzono prototypy, zwalidowano w warunkach laboratoryjnych. Pozostały do wykonania testy aktywności przeciwwirusowej oraz opracowanie technologii produkcji w skali przemysłowej. Aby to zrealizować, niezbędny jest zakup urządzeń i dopracowania metody badania aktywności przeciwwirusowej będących przedmiotem projektu. Planowany termin zakończenia (nie później niż 31 grudnia 2020 r.). Planowane wdrożenie produktu koniec grudnia 2020 r. - pierwszy kwartał 2021 r." - czytamy w komunikacie.

Celem spółki jest zaproponowanie surowców, będących podstawą formulacji szeregu produktów, które odpowiedzą na zidentyfikowane potrzeby rynkowe w zakresie produktów posiadających właściwości biobójcze oraz wirusobójcze, a przy tym posiadające naturalny skład oraz właściwości funkcjonalne. Ostateczna kwota dofinansowania projektu może ulec zmianie, podsumowano.

Boruta-Zachem jest firmą produkcyjną, działającą w branży chemicznej, skupioną w trzech głównych obszarach: produkcji barwników i pigmentów, produkcji biosurfaktantów wykorzystywanych w branży chemicznej i kosmetycznej oraz badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań chemicznych. Od 2014 r. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-10-2020

Eurooejczyk z AlpIn y Myslalem ze jest to zaklad imienia Bieruta

25-10-2020

Europejczyk z AlpPewnie ze wzgledu na polska praworzad osc napewno dostana

Rozwiń komentarze (2)